Šílenost v Ligue 2: Tři červené a devět gólů. Sudí se bál o svou bezpečnost

Hodně bláznivý byl pondělní zápas druhé francouzské ligy mezi Métami a Guingampem. Duel nabídl tři červené karty pro domácí tým, celkem devět branek a 20minutové přerušení. Jeden z příznivců Mét chtěl totiž napadnout hlavního sudího, který se tak bál o svou bezpečnost.

Oba týmy před zápasem dělil jediný bod, a tak se čekal zajímavý zápas. Domácí Méty vedly již v 16. minutě 3:1 a vypadalo to na dominantní vítězství. Pak se ale hráči utrhli ze řetězu, dostali celkem tři červené karty, a domácí družstvo tak prohrálo vysoko 3:6.

První červená byla za tvrdý faul a následné protesty, Kouyaté nejspíše pronesl opravdu peprná slova. Do konce poločasu dostal červenou ještě brankář Oukidja, který ve výskoku zbytečně vystrčil nohu do strany, kde trefil protihráče. Červený hattrick zkompletoval Danley Jean Jacques, který brutálně zasáhl nohu hráče celku Guingamp.

Po této situaci bouchly fanouškům saze, jeden z nich se dokonce pokoušel dostat k hlavnímu sudímu, ale nepovedlo se mu to. Pierre Gaillouste přesto ze strachu o své bezpečí přerušil zápas na 20 minut. Kdyby se něco podobného opakovalo, zápas byl připraven ukončit.

​V momentě třetí červené karty to bylo 3:3, ale v přesile se pak hosté prosazovali. Proti sedmi hráčům v poli přidali další tři branky a odvezli si z utkání plného gólů tři body do tabulky. Hodně kritický směrem k rozhodčímu byl rumunský kouč domácích Mét László Bölöni.

"Ten člověk, který tam byl, nechci ho nazývat rozhodčím, dělal svou show. Bohužel zkreslil nejen výsledek, ale i práci mnoha lidí. Lituji absence VARu v Ligue 2? Ano, samozřejmě. Je to škoda, zvlášť když vidíte, co se děje ve francouzském fotbale," nebral si servítky Bölöni.