Další sporty

Fury v důchodu nejspíše nevydrží. Joshua udělal velký krok k zápasu

Fury v důchodu nejspíše nevydrží. Joshua udělal velký krok k zápasu
Boxer Tyson Fury se svými pásy - titul The Ring (vlevo) a pás WBC (vpravo) Zdroj: profimedia.cz

Tyson Fury v dubnu porazil Dilliana Whytea, obhájil WBC titul a oznámil konec kariéry. V posledních týdnech ovšem stále mluví o svém návratu. Nejdříve se schylovalo k zápasu se šampionem Usykem, ale nyní to vypadá na duel s krajanem Joshuou. Ten s Usykem dvakrát v řadě prohrál.

Fanoušci se těšili na hvězdný zápas mezi Usykem a Furym, ale k tomu nejspíše zatím nedojde. Přednost dostane miliardová bitva dvou Britů – Tysona Furyho a Anthonyho Joshuy. A to i přesto, že druhý jmenovaný prohrál tři z posledních svých pěti duelů. 

Joshuova agentura měla přijmout požadavky Tysona Furyho na zápas, který se má uskutečnit 3. prosince ve velšském Cardiffu. "Přijali jsme všechny požadavky, které nám Fury předložil pro zápas. Vzhledem k úmrtí královny bylo dohodnuto zastavení veškeré komunikace. Nyní čekáme na odpověď," napsal v prohlášení management 258MGT, který zastupuje Anthonyho Joshuu. 

Podle webu ESPN by si měli boxeři rozdělit odměny v poměru 40 % – 60 % ve prospěch šampiona organizace WBC. Joshua (24–3, 22 K. O.) původně doufal, že se do ringu vrátí v datu blíže k Vánocům, mluvilo se o období kolem 17. prosince. Fury (32–0–1, 23 K. O.) ovšem řekl, že chce zápasit buď 26. listopadu, nebo 3. prosince.

Související obsah

Konat by se vše mělo ve velšském Principality Stadium, kde Joshua v roce 2018 úspěšně sjednotil tituly mistra světa v těžké váze, a to po vítězství na body proti Josephu Parkerovi. Stadion v hlavním městě Walesu dokáže pojmout až 75 000 diváků. 

Oba borci se měli v ringu potkat již dříve, ale Fury musel splnit smlouvu a potřetí se utkat s Deontayem Wilderem, kterého podruhé porazil. A ukončil tak trilogii bez prohry. Joshua se mezitím utkal dvakrát s Usykem, se kterým oba zápasy prohrál, čímž si zhoršil svůj profesionální rekord. 

Takto si Fury připsal zatím poslední výhru v ringu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události