To se jen tak nevidí! Záložník Neapole neproměnil v LM dvě penalty za sebou

Fotbalový záložník italské Neapole Piotr Zielinski nebude na středeční utkání Ligy mistrů vzpomínat úplně v dobrém. Jeho tým sice dokázal vyhrát v Ibrox Parku proti Rangers jednoznačně 3:0, ale on sám v utkání neproměnil hned dva pokutové kopy, které následovaly pár desítek sekund po sobě. Oba zahrál podobným způsobem a vždy jej brankář Allan McGregor vychytal.

Neapol si v prvním kole Ligy mistrů smlsla na anglickém Liverpoolu, když loňského finalistu na svém stadionu porazila vysoko 4:1. S velkým sebevědomím tak přijela na stadion celku Rangers, který je rovněž z Velké Británie. Více než poločas to vypadalo, že se domácím povede proti favoritovi v utkání vydolovat alespoň bod, ale poté James Hoban Sands dostal dvě žluté karty v rozmezí dvou minut a musel pod sprchy. Druhý faul byl navíc penaltový, čímž dal Neapoli velkou šanci skórovat.

K pokutovému kopu se postavil polský záložník Piotr Zielinski, ale nezahrál jej vůbec dobře. Jeho pokus směřující k pravé tyči brankář vystihl. K dorážce se ale dostal Matteo Politano a dopravil míč do sítě. Tento gól ale rozhodčí neuznal, protože brankář Rangers nestál během zahrání penalty na brankové čáře, a tak se musela standardní situace opakovat.

​Zielinski se nenechal rozhodit předchozím neúspěchem a postavil si míč na penaltový puntík znovu. Svoji střelu poslal do téměř stejného místa a Allan McGregor byl opět připraven. Tentokrát se ale spoluhráčům polského záložníka míč do sítě dopravit nepodařilo.

Neproměněné pokutové kopy ale nakonec nemusely Zielinského tolik mrzet. Jeho tým nakonec v Ibrox Parku vyhrál 3:0, když v 68. minutě dostala Neapol možnost zahrávat další pokutový kop, ale tentokrát jej bezpečně proměnil Matteo Politano. Další dva góly přidali v závěru zápasu Raspadori a Ndombélé, a tak se italský tým osamostatnil na prvním místě skupiny A.