Hokej

Stříbrný hokejista z Pchjongčchangu nemůže hrát. Byl obviněn z dopingu

Stříbrný hokejista z Pchjongčchangu nemůže hrát. Byl obviněn z dopingu
Německý hokejista Yannic Seidenberg Zdroj: Profimedia

Jméno Seidenberg si lidé většinou spojí s obráncem Dennisem, který hrál přes 10 let v NHL. Teď se ale jeho bratr proslavil nešťastným způsobem, je obviněn z dopingu.

Německá hokejová federace 14. září oznámila, že Národní antidopingová agentura (NADA) pozastavila činnost hráči Yannicu Seidenbergovi. Ihned po tomto oznámení reagoval i jeho zaměstnavatel. Klub Red Bull Mnichov také pozastavil jeho činnost a v dohledné době si Seidenberg žádný zápas nezahraje. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se klub nechce zatím blíže vyjadřovat k této kauze.

"Během jedné z tréninkových kontrol u Yannica Seidenberga se výsledek analýzy odchyloval od normy. Bývalý reprezentační hráč byl od 14. září 2022 dočasně suspendován," napsala Německá hokejová asociace na svém oficiálním webu. O jakou zakázanou látku se jednalo, zatím nebylo uvedeno.

Osmatřicetiletý německý obránce strávil s výjimkou jednoho roku v americké juniorské lize celou kariéru v Německu. Posledních 9 sezon hrál za Red Bull Mnichov. Ještě minulý týden byl v sestavě mnichovského týmu v Lize mistrů proti Slovanu Bratislava a připsal si asistenci. S Mnichovem vyhrál třikrát titul a v roce 2018 se stal nejlepším obráncem německé nejvyšší soutěže.

Související obsah

​Yannic byl i pravidelným členem národního týmu. Dokonce má stříbrnou medaili z olympijských her v roce 2018. V Pchjongčchangu se Němci senzačně dostali až do finále a nebyli daleko ani od úplného vítězství v turnaji.

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události