Začal jubilejní 30. ročník extraligy. Brno na úvod zničilo Karlovy Vary

Tomáš Vincour | Zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Hokejoví fanoušci se konečně dočkali. Ve čtvrtek odstartoval jubilejní 30. ročník Tipsport extraligy. Nová sezona začala zápasem mezi Kometou Brno a Karlovými Vary. Jihomoravané nakonec rozstříleli svého soupeře 6:1.

Úvodní gól nového ročníku obstaral hostující Petr Koblasa po čtvrt hodině hry, kdy z mezikruží propálil Čiliaka. Po změně stran ale Kometa srovnala krok zásluhou Kima Strömberga, jenž se trefil z první přesně na bližší tyč.

Ještě ve druhé části Brno otočilo skóre. Luboš Horký dostal krásnou přihrávku do jízdy a nakonec Lukeše propálil střelou pod lapačku. V 37. minutě se podruhé trefil Kim Strömberg a opět to byla parádní rána.

​O tři a půl minuty později už to bylo 4:1, když prakticky do odkryté klece uklidil kotouč Andrej Kollár. Na 5:1 upravil při přečíslení Jakub Flek, který se tak trefil do sítě svého bývalého klubu. Na závěrečných 6:1 upravil druhou brankou v zápase Luboš Horký.

Výsledek 1. kola Tipsport extraligy:

Kometa Brno – Karlovy Vary 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Strömberg (Koblížek, Ďaloga), 28. Horký (Kučeřík), 37. Strömberg (Ďaloga), 46. Kollár (Süss, Šalé), 48. Flek (Zbořil), 56. Horký (Ďaloga, Koblížek) – 15. Koblasa.