Fotbal

Petržela se zapsal do historie EKL. Stanovil nový rekord soutěže

Petržela se zapsal do historie EKL. Stanovil nový rekord soutěže
Milan Petržela Zdroj: Profimedia

Záložník Slovácka Milan Petržela stanovil nový rekord Evropské konferenční ligy. Stal se nejstarším hráčem, kterému se podařilo v této soutěži skórovat. Gól do sítě Kolína nad Rýnem vstřelil ve věku 39 let a 88 dní. Na body to ale nakonec nestačilo, jelikož český tým na hřišti favorita prohrál po bojovném výkonu 2:4.

Nezastavitelný. Tak by se jedním slovem dal popsat fotbalista Slovácka Milan Petržela. I ve svých 39 letech stále stačí nejen na českou ligu, ale také skoro na nejvyšší evropskou úroveň. V 52. minutě to navíc korunoval gólem, kterým se zapsal alespoň prozatím do historie Evropské konferenční ligy. Ve věku 39 let a 88 dní se stal nejstarším hráčem, kterému se podařilo v této soutěži skórovat. Dosud tento primát držel Roy Chipolina, který v dresu Lincoln Red Imps v loňské sezoně skóroval ve věku 38 let a 288 dní. 

"Říkám si: ‘Ku*va. Asi ještě nejsem starej! Trefa byla euforie pro celý tým," glosoval svůj rekordní zásah zkušený záložník pro web sport.cz. "Byla to euforie a krásný pocit. Vlilo to do nás krev a obrovské nadšení. Byli jsme na vlně, a kdybychom udrželi stav 2:2 déle, třeba bychom dali další góly a odvezli si nějaký bod," doplnil.

Související obsah

Vyrovnávací trefa ale byla poslední radostí pro hráče Slovácka a jeho fanoušky. Poté přišly dva sporné momenty, kdy rozhodčí nejdříve nenařídil pokutový kop po faulu na Kalabišku a následně se penalta kopala na druhé straně po kontaktu Martina Hofmana s Dejanem Ljubičičem. "Po rozhodčím jsme chtěli, aby penaltu písknul. Honza neměl kopačku, asi si ji těžko sám vyzuje. Kontakt tam byl, i když nakonec zakončil. Vlítli do něj asi dva nebo tři hráči. Kdyby rozhodčí chtěl, tak faul pískne," byl v rozhovoru pro sport.cz rozčarovaný Petržela. 

Ze zápasu si tak může odnést alespoň radost z dosaženého rekordního zásahu. Nebyl ale sám, kdo ve čtvrtek večer vstoupil do historie evropských pohárů. Španělský záložník Joaquin vstřelil v Evropské lize gól za Real Betis ve věku 41 let a 56 dní, čímž se stal nejstarším střelcem v historii Evropské ligy a zároveň všech tří aktuálně hraných evropských pohárů. V Lize mistrů je totiž na prvním místě Francesco Totti, který svůj poslední gól v nejprestižnější evropské soutěži vstřelil v "pouhých" 38 letech a 59 dnech. 

To byla paráda. Fotbalista vystřihl v americké univerzitní lize parádní nůžky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události