Fotbal

Návrat se nekonal. Kuchta mě lidsky zklamal, uvedl sportovní manažer Slavie

Návrat se nekonal. Kuchta mě lidsky zklamal, uvedl sportovní manažer Slavie
Sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek (vepředu) a předseda představenstva Jaroslav Tvrdík Zdroj: Profimedia.cz

V létě to bylo hodně velké překvapení, když fotbalový útočník Jan Kuchta zamířil zpět do Čech a začal oblékat dres Sparty místo toho, aby se vrátil do Slavie, kde ještě na podzim válel. Sportovní ředitel sešívaných Jiří Bílek teď přiznal, že vršovický klub s hráčem jednal. Pětadvacetiletý forvard ho ale lidsky zklamal. "Všichni jsme mu pomohli, ale on nebyl schopný vzít telefon," mrzelo bývalého fotbalistu, jenž už dva roky působí ve slávistickém managementu.

Spojení Slavie a Jana Kuchty mohlo fungovat i v této sezoně. Kdyby ovšem útočník nekývl na nabídku Sparty. Po ruské invazi na Ukrajinu 25letý hráč odmítl pokračovat v Lokomotivu Moskva, kam v zimě z Edenu přestoupil, a hledal si nové angažmá. To překvapivě našel na Letné. 

A to přesto, že s ním sešívaní začali vyjednávat. "Že se Kuchta chce vrátit do Čech, jsme se dozvěděli od jeho agenta asi tři dny před jeho přestupem do konkurenčního klubu. V ten moment jsme se rozhodli, že ho zkusíme přivést," uvedl na slavia.cz k rychlým námluvám se svým bývalým hráčem sportovní ředitel Jiří Bílek.

Zároveň ale popsal, že se Kuchta nezachoval úplně nejlíp. "Hráč se s námi odmítl potkat osobně, komunikovali jsme přes jeho agenta. Dohodli jsme nakonec termín schůzky, kam měl Kuchta dorazit s agentem. Na setkání přišel trenér Trpišovský, Tomáš Syrovátka, já a v té době i těžce nemocný Jaroslav Tvrdík. Na Kuchtu jsme čekali, on nepřišel, nebyl schopný ani zavolat. Agent nám jen ve zkratce oznámil, že hráč se rozhodl pro jinou variantu. A tím to skončilo," řekl Bílek, pro kterého bylo Kuchtovo chování velkým zklamáním.

Nevadilo mu to, že se rozhodl vyzkoušet jiný tým, ale to, jak se zachoval. "Kuchtovi nevyčítám, že šel zrovna k rivalovi, to je volba každého hráče. Naprosto neakceptovatelné je ale pro mě to, jak se zachoval. A musím uznat, že mě lidsky hodně zklamal. V klubu jsme mu všichni hrozně moc pomohli, ať trenéři, hráči, realizační tým, vedení Slavie, nebo přímo pan Tvrdík, který mu osobně pomáhal při řešení jeho osobních problémů. A on nebyl schopný nikomu z nás vzít telefon, natož sám zavolat," rozohnil se sportovní ředitel sešívaných. 

Související obsah

Kuchta tak obléká dres největšího slávistického konkurenta. Zatím se mu ale příliš nedaří. Už v zápase 1. kola Fortuna ligy surově zfauloval libereckého brankáře Oliviera Vliegena, jemuž šlápl na hlavu. Od disciplinární komise za to vyfasoval pětizápasovou stopku. Výsledkově to příliš nejde ani celé Spartě, ta už zapsala čtyři remízy v řadě a klesla v tabulce ligy na 4. místo. 

Takhle probíhala kauza okolo surového faulu Jana Kuchty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události