Fotbal

Opora Slavie skončila na neurochirurgii. Do konce podzimu si nejspíš nezahraje

Opora Slavie skončila na neurochirurgii. Do konce podzimu si nejspíš nezahraje
Ivan Schranz na nosítkách | Zdroj: SK Slavia Praha

Trenér Jindřich Trpišovský se až do konce podzimní části bude muset obejít bez služeb útočníka Ivana Schranze. Slovenský reprezentant utrpěl v utkání s FC Ballkani zranění hlavy a krční páteře, které mu způsobil hostující Egzon Sinani. Hráč Slavie je nyní hospitalizován na neurochirurgii v Ústřední vojenské nemocnici Praha.

Běžela 77. minuta utkání. Ivan Schranz se probíjel po pravé straně do vápna soupeře, ale zezadu byl faulován Egzonem Sinanim. Do této chvíle nic hrozného, ale následně jej kosovský hráč zasáhl nedopatřením kolenem do hlavy. Slovenský reprezentant byl otřesen a muselo přijít okamžité ošetření a následné střídání, když jej na hrací ploše nahradil Oscar Dorley. 

"Ivan Schranz po zápase působil lépe, než to vypadalo. Ještě musí projít nějaké vyšetření, nechci to zakřiknout, ale nemělo by to být vážné," řekl na tiskové konferenci bezprostředně po utkání Jindřich Trpišovský. Pozitivní prognózy se ale nepotvrdily, což na sociálních sítích potvrdil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. 

"Velmi smutné zprávy. Ivan Schranz hospitalizován na neurochirurgii ÚVN se zraněními hlavy a krční páteře. Ivane, držíme palce a jsme s Tebou! A pro podzim tak bohužel přicházíme o dalšího klíčového hráče," napsal muž z vedení pražského klubu na twitteru. 

Sám Schranz na svých sociálních sítích poděkoval fanouškům za podporu. "Lidi, děkuji. Přišlo mi neskutečně moc zpráv a není možné na každou odpovědět. Tím pádem vám všem chci poděkovat za podporu," uvedl na instagramu.

Související obsah

Jedná se tak už o sedmého hráče, který kvůli zranění nemůže za Slavii hrát. Na marodce Schranz doplní Jana Bořila, Tomáše Holeše, Davida Hovorku, Matěje Juráska, Yiru Sora a Petra Ševčíka. 

Fotbalová Slavia představila ke 130. výročí klubu nové logo, dresy i název stadionu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události