Juventus, AS Řím i AC Milán padly. Barák s Fiorentinou slavil triumf

Fotbalový AS Řím podlehl v 7. kole Serie A Atalantě 0:1, kouč José Mourinho byl navíc vykázán z domácí lavičky. AC Milán nestačil na Neapol a Juventus nezvládl duel s Monzou. Hráči Fiorentiny i s Antonínem Barákem v základní sestavě si napravili reputaci z minulého týdne a porazili na vlastní půdě celek Hellas Verona 2:0. Milánský Inter naopak musel kousat prohru, když padl s Udine. Lazio si zastřílelo na hřišti Cremonese, kde zvítězilo 4:0.

Antonín Barák se svou Fiorentinou přivítal na domácím hřišti Veronu, kde ještě nedávno působil, a už od začátku se dařilo jeho novému celku. Ve 13. minutě Ikoné potáhl balon do vápna a parádní ranou k tyči otevřel skóre.

Ve 28. minutě mohli domácí navýšit těsný náskok. Po faulu hostujícího celku totiž sudí ukázali na penaltový puntík. K exekuci nařízené penalty se postavil Biraghi, který přízemní ranou zacílil ke vzdálenější tyči.

Takový byl zápas mezi AC Milán a Neapolí:

Montipo však jeho pokus vyrazil. Brankář Hellasu se vyznamenal i v 52. minutě, kdy zastavil tvrdou střelu Bonaventury.

Ve druhém poločase se žádná větší šance neurodila. Antonín Barák odehrál 79 minut a poté přenechal místo na hřišti Alfredu Duncanovi. Z lavičky pak sledoval, jak jeho celek zpečetil skóre. V 90. minutě se po krásné přihrávce zleva prosadil González, a tak Fiorentina Veronu porazila 2:0.

​To Juventus nedokázal potvrdit roli favorita a prohrál s nováčkem Serie A z Monzy 0:1. Cenný skalp proti hvězdným hráčům zařídil Gytkjaer. Lazio Řím si proti Cremonese s chutí zastřílelo a vyhrálo vysoko 4:0.

AS Řím podlehl Atalantě a dohrával bez trenéra José Mourinha, který se musel po červené kartě pakovat z lavičky. Černý den věhlasných týmů dokonal AC Milán, který prohrál s Neapolí.