Červená karta, penalta a konec. Slavia ve šlágru kola padla s Plzní

Tomáš Chorý se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Slavie prohráli ve šlágru kola s Plzní 0:3. Vývoj duelu ale ovlivnilo vyloučení Santose ze 2. minuty a penalta, již proměnil Chorý. Proti deseti si viktoriáni poté s přehledem došli pro triumf. Bohemians splnili roli favorita a porazili v 9. kole Fortuna ligy poslední Pardubice 1:0. Vítězný gól zaznamenal v 55. minutě Jánoš a klokani poskočili tabulkou na páté místo. Jablonec porazil Slovácko dvěma trefami ze závěru zápasu, Hradec a Zlín se rozešly bezbrankovou remízou. Večer se hraje ještě šlágr kola mezi Plzní a Slavií.

Začátek zápasu mezi Plzní a Slavií ovlivnila přísná červená karta, kterou udělil rozhodčí Santosovi za stažení unikajícího Mosquery. Navíc pro Plzeň odpískal pokutový kop. Toho se zhostil Tomáš Chorý a nekompromisní ranou poslal balon do sítě.

Ve 14. minutě byl duel na krátkou chvíli přerušen, když na hřišti nebylo vidět kvůli pyru ze slávistického kotle fanoušků. Dým se však rozptýlil a mohlo se pokračovat ve hře. O sedm minut později přišla pro slávisty další pohroma.

Jemelka posunul po centru z rohu balon na Mosqueru, který číhal u tyče a doklepl ho do sítě. Krátce po startu poločasu pálil přesně Vlkanova, sudí ale branku kvůli ofsajdu odvolali. V 73. minutě už gólová situace proběhla dle pravidel, Kalvach se ze střední vzdálenosti trefil přesně k levé tyči a zpečetil triumf.

Pardubice přivítaly klokany ve svém azylu pražského Ďolíčku a hráči Bohemians nastoupili jako hostující tým v domácím prostředí. V prvním poločase však fanoušci příliš fotbalové krásy neviděli. K větší šanci došlo až v nastavení úvodní 45minutovky.

Sychra nachystal gólovku pro Černého, ten ale netrefil odkrytou branku. A skóre tak zůstalo nezměněno. V 55. minutě se mohli radovat příznivci zeleno-bílých. Adam Jánoš se před pokutovým územím dostal k balonu a parádní šajtlí překonal Markoviče. O sedm minut později mohl Kostka vyrovnat, jeho hlavička však orazítkovala jen horní tyč. Bohemka tak vyhrála výsledkem 1:0.

Jablonec a Slovácko nechaly čekat zaplněné ochozy na gól až do závěru zápasu. Když už to vypadalo na remízu, uzmul v 82. minutě balon Polidar a ranou z voleje propálil Nguyena. Ze strany Severočechů to ale nebylo vše.

​Po rohovém kopu Jablonce se k odraženému míči dostal o pět minut později Považanec a poslal ho do sítě. Jeho tým tak zvítězil 2:0. V utkání mezi Hradcem a Zlínem branka nepadla, a soupeři se tak rozešli bezbrankovou remízou.