Další sporty

Sto let, pět olympijských medailí, osm Českých lvů. Film Zátopek je na Voyo

Sto let, pět olympijských medailí, osm Českých lvů. Film Zátopek je na Voyo
Václav Neužil v roli Emila Zátopka Zdroj: TV Nova

Legendární Emil a Dana Zátopkovi by se 19. září oba dožili jubilejních stých narozenin. Při té příležitosti Voyo nabídne nejlepší snímek loňského roku, životopisné drama Zátopek. Film Davida Ondříčka byl nominován celkem ve třinácti kategoriích Českého lva a osm jich proměnil v křišťálovou sošku. Kromě té hlavní ovládl i kategorie nejlepší režie, herec v hlavní roli, kamera, střih, zvuk, scénografie a masky. A snímek zabodoval i mezi návštěvníky 55. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, odkud si odvezl Diváckou cenu deníku Právo. Představitel titulní role Václav Neužil navíc získal Cenu české filmové kritiky. Zátopek je ke zhlédnutí od pondělí 19. září na Voyo.

"Naší strategií je nabízet divákům na Voyo, vedle pestré škály prémiových zahraničních snímků, seriálů a reality show, to nejlepší z tuzemské audiovizuální tvorby," říká ředitelka programu TV Nova a Voyo Silvia Majeská a pokračuje: "Jsme velmi rádi, že kolekci filmových hitů producenta a režiséra Davida Ondříčka, které jsou na Voyo aktuálně ke zhlédnutí, nyní doplní i jeho zatím poslední filmový počin a zároveň nejlepší film loňského roku Zátopek. A zvláště nás těší, že se David Ondříček hned po fenomenálním úspěchu filmu Zátopek pustil do práce na minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje, která vznikla pod značkou Voyo Originál. Divákům ji nabídneme už letos na podzim."

Výpravný životopisný film Zátopek, který se v těchto dnech vydává na distribuční cestu do zahraničních kinosálů, je na Voyo od pondělí 19. září. Ode dne, na nějž připadá jubilejní sté výročí narození manželů Zátopkových. Snímek tak doplní další čtyři filmy Davida Ondříčka, jež jsou aktuálně na Voyo ke zhlédnutí – generační snímek Samotáři, kultovní komedie Jedna ruka netleská a Grandhotel nebo jedenácti Českými lvy ověnčený thriller Ve stínu s Ivanem Trojanem.

Související obsah

​Na podzim se předplatitelé Voyo mohou těšit na režisérovu nejčerstvější novinku, výpravnou třídílnou minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje o nepolapitelném převaděči šumavského pohraničí Josefu Hasilovi. První díl minisérie se vůbec poprvé představí divákům v hlavní soutěži na festivalu Serial Killer v Brně v pátek 23. září ve 20.00 hod. v brněnském kině Scala a následně na festivalu Finále Plzeň v Měšťanské besedě ve středu 28. září v 17:00 hod.

Snímek o jednom z nejinspirativnějších sportovců v historii můžete zhlédnout již nyní na Voyo.

Podívejte se na ukázku z filmu Zátopek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události