Fotbal

Messi se zapsal do historie! Překonal důležitý rekord Ronalda a míří ještě dál

Lionel Messi byl jediným střelcem nedělního šlágru francouzské ligy mezi Lyonem a PSG. Tento gól má ale důležitý sportovní přesah. Byl to jeho 672. přesný zásah v kariéře, kterého dosáhl jinak než z pokutového kopu. Překonal tím rekord Cristiana Ronalda, který se prozatím zasekl na čísle 671.

Začátek letošní sezony Lionelovi Messimu vychází podstatně lépe než loňský ročník. V osmi zápasech francouzské ligy vstřelil už čtyři góly a na dalších sedm přihrál. Zadařilo se mu i v Lize mistrů, kdy ve dvou utkáních zapsal do statistik gól a asistenci. Jeho PSG i díky tomu zažívá poměrně suverénní vstup do sezony. V Ligue 1 ztratilo body pouze proti Monaku při remíze 1:1.

O takových číslech si Cristiano Ronaldo může v této sezoně nechat jenom zdát. V Premier League nastoupil do šesti utkání, do statistik se ale nezapsal. O něco úspěšnější je v Evropské lize, kde gólem z pokutového kopu pomohl k výhře 2:0 proti Šeriffu Tiraspol. 

Související obsah

​Tato branka se ale do zmíněné statistiky, ve které Messi Ronalda překonal, nepočítá. V celkovém počtu gólů sice stále Ronaldo nad Messim vede (816 ku 775), ale 145 z těchto zásahů vstřelil Portugalec z penaltového puntíku, Argentinec si v kariéře připsal 103 branek z penalty. Z toho vyplývá, že v tuto chvíli má Messi na svém kontě více vstřelených "nepenaltových" gólů než Ronaldo (672 ku 671). 

Vzhledem k formě a herní vytíženosti obou hráčů se dá předpokládat, že svůj náskok bude Messi ještě více navyšovat a je očekávatelné, že se bude čím dál tím více přibližovat v celkové statistice vstřelených gólů. Argentinec může také zaútočit na Ronaldův rekord v počtu gólů vstřelených v Lize mistrů. Portugalec jich má na svém kontě 140, ale minimálně do konce podzimu určitě žádný nepřidá. Messi na něj aktuálně ztrácí 14 branek. 

Podívejte se na sestřih z celého zápasu PSG na hřišti Lyonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události