Fotbal

Bohatý šejk stále nemá dost. Po PSG a MS v Kataru chce koupit další klub

Nesmírně movitý katarský emír Tamím bin Hamad Ál Thání, který založil společnost Oryx Qatar Sports Investments, jež vlastní mimo jiné slavný francouzský klub PSG a pořádá letošní mistrovství světa ve fotbale, má zálusk na další cenný skalp. Podle agentury ANSA chce koupit italskou Sampdorii Janov.

Katarský šejk Tamím bin Hamad Ál Thání stále nemá dost. Vlastnictví Lionela Messiho, Kyliana Mbappého nebo Neymara mu nestačí. Ve světě sportu rozšíří svůj vliv, který započal už v roce 2006, kdy předsedal organizační komisi 15. asijských her v Dauhá. Poté pořádal o osm let později mistrovství světa v plavání a po uplynutí dalších osmi let se chopil ještě větší akce – fotbalového mistrovství světa v Kataru, ke kterému dojde letos na přelomu listopadu a prosince. Tamím je také předsedou Národní olympijské komise a rovněž členem Mezinárodní olympijské komise, kam byl zvolen už v roce 2002. 

Podle agentury ANSA má nyní mít velký zájem o italský klub Sampdoria Janov. Důkazem má být certifikovaný dokument švýcarského mediátora chystaného obchodu, který má k dispozici. Tamím bin Hamad Ál Thání by se ale neměl stát jediným vlastníkem. Společně s jeho společností by se měli do obchodu zapojit také bývalý záložník Juventusu Ivano Bonetti a filmařský magnát Francesco Di Silvio. 

Související obsah

​Sampdoria se historicky může pochlubit několika úspěchy. Jednou vyhrála Serii A, čtyřikrát italský pohár, a jednou dokonce její hráči zvedli nad hlavu trofej pro vítěze Poháru vítězů pohárů. V posledních letech se v nejvyšší italské soutěži pohybuje ve středu tabulky. Po postupu do Serie A v roce 2012 bylo největším úspěchem sedmé místo v sezoně 2014/15, díky čemuž si zahrála kvalifikaci Evropské ligy. V letošním ročníku je zatím po sedmi kolech poslední se ziskem pouhých dvou bodů.

Fotbalové MS v Kataru se blíží. Diváci jej budou moci sledovat na televizi Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události