Zase ten Gulaš! Zkušená hvězda dovedla Motor za dalším jasným vítězstvím

Milan Gulaš Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Tři zápasy a devět bodů, taková je bilance Motoru České Budějovice na začátku nové sezony. V úterní předehrávce třetího kola si na domácím stadionu poradil s Litvínovem, který porazil 6:3. Největší podíl na tom měl Milan Gulaš, který dva góly dal a na jeden přihrál. Hosté naopak na první bod do tabulky stále čekají.

V utkání byli jasným favoritem domácí Jihočeši, což potvrzovali už od prvních minut. V šesté minutě poslal svůj tým do vedení Milan Gulaš, který po Přikrylově přihrávce propálil Godlu. V 11. minutě už to bylo o dvě branky a opět u toho byl zkušený Gulaš, tentokrát ale v pozici nahrávajícího. Od levého hrazení našel na modré čáře Jana Štencela, který střelou zápěstím zvýšil na 2:0.

Hostům se ale podařilo ve druhé třetí srovnat skóre. Nejdříve ve 25. minutě po samostatném úniku snížil Filip Helt a o tři minuty později rozradostnil fanoušky Litvínova Andrej Kudrna, který vyjel zpoza branky a střelou na zadní tyč upravil na 2:2.

​Z remízového stavu se ale Verva neradovala příliš dlouho. Ve 30. minutě vrátil domácím vedení Lukáš Pech a v čase 30:53 vstřelil svůj druhý gól v utkání Milan Gulaš, který po přihrávce Pecha uspěl díky tvrdé ráně z dálky. Vsítil tak už pátý gól v letošní sezoně. Ještě do přestávky se Motoru podařilo přidat pátý gól, a to zásluhou Martinše Dzierkalse.

Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jedné brance, a tak se České Budějovice radují z přesvědčivé výhry 6:3. V tabulce jim nyní s devíti body patří první místo. Litvínov je bez bodu poslední.

Předehrávka 4. kola Tipsport extraligy:

Motor České Budějovice –⁠ HC Verva Litvínov 6:3

Branky: 6. Gulaš (Přikryl), 11. Štencel (Gulaš, Pech), 30. Pech (Přikryl), 31. Gulaš (Pech, Šenkeřík), 36. Dzierkals, 57. Hanzl (Štencel) – 25. Helt (Berka), 28. Kudrna (Zile), 50. Zile (Estephan)

Litvínovu se po odchodu Hübla a Lukeše nedaří. Jejich rozlučku provázela hrubka na helmě: