Dynamo přetlačilo v bitvě favoritů ligy Třinec, Gulaš zničil Kometu hattrickem

Pardubice se domácím ledě střetly ve 2. kole extraligy s Třincem | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Pardubic přetlačili ve šlágru 2. kola Tipsport extraligy mistrovský Třinec, když zvítězili 4:3 v prodloužení. Duel rozsekl v 62. minutě vítěznou trefou Tomáš Dvořák. Dařilo se také Motoru, který si poradil s Kometou a podruhé za sebou zvítězil. Duel mezi Tygry a Rytíři rozhodly až samostatné nájezdy, ten vítězný zapsal Michal Birner.

Motor v prvním kole překvapivě setnul Třinec a v dobré formě se ukázal i proti Kometě. I když se hosté dostali do vedení zásluhou mladého a talentovaného Eduarda Šalého, dokázali Jihočeši třemi brankami vývoj skóre otočit.

Nejprve se po parádní bekhendové kličce prosadil Jakub Valský, poté v závěru první třetiny skóroval ranou nad pravý Čiliakův beton Filip Přikryl. A otočku vyšperkoval v čase 34:07 Milan Gulaš, jenž propálil zkušeného gólmana Komety střelou z levé strany. Brněnští hokejisté sice poté snížili, vítr z plachet jim však vzal svou druhou trefou v zápase Milan Gulaš, jenž navýšil na 4:2. A jihočeský fantom nakonec zkompletoval hattrick, když se trefil ještě v 56. minutě. Sladkou tečku na závěr pak ještě přidal Jakub Valský, Motor tak vyhrál 6:2 a je nadále stoprocentní.

Třinec chtěl napravit úvodní porážku, představil se ale na ledě Pardubic, které patří společně s Oceláři mezi největší favority ligy. A průběh zápasu podle toho také vypadal. Oceláři sice pokaždé dokázali odskočit na vedení o jednu branku, Dynamo však vždy našlo odpověď. A v závěru třetí třetiny byl stav utkání 3:3. Duel tak dospěl do prodloužení. Bod navíc nakonec získali domácí hokejisté, kterým vystřelil výhru Tomáš Dvořák.

Výsledkem 3:3 skončil po základní hrací době i duel mezi Tygry a Rytíři, o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm ale ani jeden z týmů nedokázal vstřelil gól, a tak viděli fanoušci na tribunách arény pod Ještědem nájezdy. Triumf v nich přiklonil na stranu Liberce Michal Birner.

​V O2 areně se fanoušci dočkali první trefy zápasu až v 51. minutě. Postaral se o ni sparťan Adam Polášek, jenž napřáhl na modré a rozvlnil síť za zády Zajíčka. Pak ale domácí odšpuntovali gólostroj a přidali další dva přesné zásahy. O první z nich se postaral Daniel Přibyl, o druhý David Vitouch.

Vary utrpěly druhou porážku v sezoně, když nestačily ani na Hradec Králové. Tomu podlehli o jedinou branku. Triumf Východočechů režíroval Lalancette, jenž zaznamenal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci.

Výsledky nedělních zápasů 2. kola Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa) – 3. Lalancette (Smoleňák, Ščerbak), 33. Smoleňák (Lev, Lalancette), 36. Lalancette (Ščerbak, McCormack)

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:3sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Frolík (Filippi), 42. Vitásek (A. Najman), 45. Frolík (Filippi), rozh. náj. Birner – 13. Beran (Zikmund), 37. Procházka (Michnáč), 39. Beran

HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 51. Polášek (Přibyl), 53. Přibyl (Dvořáček), 56. Vitouch (Přibyl)

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Mueller (Krieger, Marosz), 31. Koch (Chlán, Lednický), 39. Lindberg, 41. Mueller (Krieger) – 32. Kodýtek (Rekonen, Kaňák), 46. Kaňák (Suchý, Hrabík)

Motor České Budějovice – HC Kometa Brno 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Valský (Hanzl), 20. Přikryl (Pech, Vráblík), 35. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 43. Gulaš, 56. Gulaš (Hanzl, Pech), 60. Valský (Toman) – 12. Šalé (Zbořil, Strömberg), 36. Horký

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3p (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 6. A. Musil (Říčka, Košťálek), 18. Čerešňák (Radil, Zohorna), 47. A. Musil (Košťálek), 62. T. Dvořák (Paulovič) – 5. Daňo, 13. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička), 40. Hrehorčák (Chmielewski)

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Menšík (Dujsík, Olesz), 29. P. Musil (Klimek, Olesz) – 50. J. Stránský