Tenis

Federer se rozloučí s kariérou na Laver Cupu ve čtyřhře. Po boku koho nastoupí?

Federer se rozloučí s kariérou na Laver Cupu ve čtyřhře. Po boku koho nastoupí?
Roger Federer Zdroj: Profimedia

Roger Federer minulý týden oznámil, že po blížícím se Laver Cupu ukončí v 41 letech kariéru. Nyní byl ještě konkrétnější a prozradil, že v týmové soutěži nenastoupí k žádnému duelu dvouhry a bude hrát pouze čtyřhru. K té by rád nastoupil po boku Rafaela Nadala.

Laver Cup v londýnské O2 areně bude posledním profesionálním vystoupením fenomenálního švýcarského tenisty. Fanoušci čekali, že se ještě představí ve dvouhře, ale nakonec tomu tak nebude. Dvacetinásobný grandslamový šampion nyní prozradil, že nastoupí pouze do páteční večerní čtyřhry.

"Jsem docela překvapený, jak dobře se mi tady v tréninku hraje. Ale už předem jsem věděl, že budu hrát jen čtyřhru. Nejspíš nastoupím v pátek večer. Už ani nepřipadalo v úvahu, že budu startovat na turnaji v Basileji," prozradil v rozhovoru pro švýcarskou televizi SRF Federer.

Související obsah

​Jeden z nejlepších tenistů historie také prozradil, po boku koho by se chtěl s kariérou rozloučit. "Možná bych mohl hrát s Rafou. To by byl absolutní sen," přiznal švýcarský elegán, kterého pojí s Nadalem dlouholeté přátelství a budou spolu hájit barvy týmu Evropy.

Federer se také vrátil ke svému rozhodnutí o konci kariéry. "Od té doby, co je to venku, je mi mnohem lépe. Psaní toho dopisu mě stálo hodně energie. Bylo to velmi dojemné, zejména pro mé rodiče a manželku Mirku. Postupně se mi o konci mluvilo poměrně snadno. Pár dní po loňském Wimbledonu už koleno prostě nefungovalo. Ptal jsem se sám sebe, jaký to má smysl. Dlouho jsem se pohyboval na tenkém ledě. Nyní vím, že to bylo správné rozhodnutí," dodal na závěr Federer.

O Rogeru Federerovi promluvil také bývalý český tenista Jan Kodeš:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události