Tenis

Duel gigantů na Santiago Bernabéu. Real chce hostit bitvu mezi legendami tenisu

Duel gigantů na Santiago Bernabéu. Real chce hostit bitvu mezi legendami tenisu
Roger Federer a Rafael Nadal Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Roger Federer nedávno oznámil, že ukončí kariéru, a zástupci slavného Realu Madrid přišli se zajímavou myšlenkou. Na věhlasném stadionu Santiago Bernabéu by totiž chtěli uspořádat zápas švýcarské superstar s další ikonou tenisového světa. A to s 22násobným grandslamovým šampionem a španělským reprezentantem Rafaelem Nadalem. Zápas by se měl v případě pozitivní odezvy uskutečnit ve chvíli, kdy bude svatostánek Bílého baletu zcela zrekonstruovaný. Navíc by měl útočit na rekord v návštěvnosti.

Nečekané se stalo skutečností. Jednačtyřicetiletý tenista Roger Federer totiž oznámil, že po Laver Cupu, který se uskuteční v závěru září, ukončí profesionální kariéru. 

Aby si ale tenis ještě v budoucnu užil, vymysleli podle informací Eurosportu zástupci fotbalového Realu Madrid, že by se na nově zrekonstruovaném Santiago Bernabéu mohl hrát zápas mezi legendárním Švýcarem a jedním z jeho největších rivalů. Tím je Španěl Rafael Nadal, jenž Federera přeskočil v počtu vyhraných grandslamových turnajů o dvě trofeje. 

Prezident Realu Florentino Pérez by navíc chtěl překonat rekord v návštěvnosti jediného tenisového zápasu, který drží stadion v Kapském městě v Jihoafrické republice. Tam se vešlo téměř 52 tisíc diváků.

"Mnohokrát jsme se pokusili překonat Guinnessův rekord v počtu diváků tím, že jsme chtěli zorganizovat zápas Nadal–Federer na Bernabéu. Ale jeden z nich vždy byl zraněný nebo nemohl hrát," uvedl prezident Realu Florentino Pérez, že se nejednalo o momentální nápad. V madridském svatostánku by duel mohlo sledovat až 80 tisíc diváků. 

Související obsah

Utkání by ale mělo proběhnout až poté, co se dokončí všechny rekonstrukční práce, které na stadionu Bílého baletu probíhají už několik let. Nový a mnohem modernější stánek by měl být hotový na přelomu roku 2022/2023. 

Takhle mluvil Jan Kodeš při křtu knihy o Rogeru Federerovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události