MMA

17letý mladík ohromil svět MMA. V UFC dostal smlouvu jako nejmladší v historii

17letý mladík ohromil svět MMA. V UFC dostal smlouvu jako nejmladší v historii
MMA bojovník Raul Rosas jr. Zdroj: Profimedia

V nejslavnější MMA organizaci světa UFC se začíná psát jedna nová zajímavá kapitola. Raul Rosas jr. totiž dokázal na Dana White's Contender Series svou jasnou výhrou přesvědčit šéfa UFC a dostal smlouvu. Stane se tak nejmladším zápasníkem v historii organizace.

Dosud nejmladším bojovníkem v UFC byl Dan Lauzon (17-6), který v americké organizaci v roce 2006 debutoval, když mu bylo 18 let a 198 dní. Raul Rosas jr. si nyní v Dana White's Contender Series vybojoval smlouvu v UFC, a to osmnácté narozeniny oslaví až 8. října.

Rosas byl jediným, kdo ve středečních bojích o UFC smlouvu neukončil svého soupeře před limitem, ale Danu Whitea svým dominantním výkonem přesvědčil, takže si smlouvu stejně jako zbylí čtyři vítězové vybojoval.

Rodák z Mexika se utkal s dalším Mexičanem Mandem Gutierrezem a ve všech třech kolech dominoval. V prvním i druhém kole dostal soupeře na zem, kde měl zápas pod kontrolou. Ve třetím zkusil Gutierrez vzít zápas na zem, ale Rosas situaci brzy přetočil a opět dominoval. V dosud nejdůležitějším boji kariéry předvedl i tyto dvě parády:

U všech tří bodových sudí vyhrál Rosas všechna tři kola a dostal smlouvu. "Tohle byl očividně úžasný boj. Tohle dítě je na tak vysoké úrovni v 17 letech. Je spousta věcí, které na tomhle dítěti miluju," rozplýval se šéf UFC po souboji. "Je vždy aktivní, vždy jde po ukončení. Na někoho, kdo nemá tenhle typ zkušeností na takto velkém pódiu v tak mladém věku... Nemůžu se dočkat, jak bude vypadat, až mu bude 22," doplnil.

"Já jsem tady nový král a jdu si pro pás. Ve dvaceti letech budu šampion. Respektuji všechny, ale já budu šampionem ve dvaceti letech nebo možná dříve. Nikdo mě nezastaví," neskrýval sebevědomí 17letý bijec.

Související obsah

​Rosas před tímto soubojem bojoval pětkrát v UWC Mexico a všech pět zápasů vyhrál před limitem – čtyřikrát vyhrál submisí, jednou na TKO. Neporažený byl i v šesti amatérských zápasech. V součtu všech amatérských i profesionálních zápasů desetkrát vyhrál v prvním kole a jen jednou v druhém. Až nyní se poprvé dostal do třetího kola a slyšel hodnocení bodových sudí. Zatím to vypadá, že má před sebou zářnou kariéru.

Aktuálním šampionem UFC je také Jiří Procházka. Takto ho po zisku titulu vítali fanoušci v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události