Plíškové se v Tokiu nedařilo. V osmifinále nestačila na Martičovou

Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Pouť Karolíny Plíškové turnajem v Tokiu je u konce. V osmifinále prohrála 0:2 na sety s 46. hráčkou světa Petrou Martičovou. Ve vzájemných duelech šlo už o pátou porážku české hráčky.

Klíčový moment prvního setu přišel už za stavu 1:1, kdy Plíšková ztratila servis a poté marně dotahovala. Za stavu 5:3 pro Chorvatku sice měla jeden brejkbol, ale na returnu neuspěla. Následně šla na servis opět 20. hráčka světa, ale přišla i o něj a úvodní sadu ztratila poměrem 3:6.

Plíškové se nepovedl ani druhý set. Hned v úvodu ztratila podání a prohrávala 0:2. Vzápětí se jí ale podařil rebrejk a následně bylo srovnáno 2:2. Česká tenistka byla blízko brejku v páté hře, kdy měla dokonce čtyři brejkboly. Martičová ale těžkou situaci ustála a podání si udržela.

​Nakonec chorvatská tenistka dotáhla zápas k vítězství. Za stavu 5:4 se jí zadařilo na returnu, využila hned svůj první mečbol a z osmého zápasu s Karolínou Plíškovou popáté vyhrála. Česká hráčka, která turnaj ovládla v roce 2018, končí už v osmifinále.