Další sporty

Historický postup! Čeští baseballisté se probojovali na World Baseball Classic

Historický postup! Čeští baseballisté se probojovali na World Baseball Classic
Čeští baseballisté se radují z historického postupu na WBC Zdroj: Profimedia

Podobný úspěch očekával málokdo. Česká baseballová reprezentace vybojovala postup na prestižní turnaj World Baseball Classic (WBC), na kterém hrají i hráči z nejlepší ligy světa MLB. Češi v rozhodujícím kvalifikačním zápase porazili Španělsko 3:1.

Česko se se Španělskem utkalo už v prvním zápase kvalifikace v Regensburgu, ve kterém týmu z Pyrenejského poloostrova podlehlo vysoko 7:21. A proti osmnáctinásobným medailistům z mistrovství Evropy nebyla česká reprezentace favoritem ani nyní.

Španělsko začalo lépe, když skórovalo hned v první směně. Jenže od té doby nadhazovač Martin Schneider kraloval a k němu se přidali také pálkaři. Ve druhé směně zaznamenal dvoubodový homerun Martin Mužík, který poslal na domácí metu i Matěje Menšíka, a Češi tak vedli 2:1.

Související obsah

​Vedení výběr manažera Pavla Chadima navýšil ve čtvrtém inningu, když se homerun povedl také Marku Chlupovi. Od té doby už se skóre nezměnilo, i když v poslední směně měli Španělé obsazené dvě mety. Češi se ale ubránili, zvítězili 3:1 a radují se z historicky prvního postupu na World Baseball Classic.

Pátý ročník prestižního turnaje se uskuteční v březnu příští roku v USA, Japonsku a na Tchaj-wanu. Češi budou hrát ve skupině v Tokiu, kde se od 10. do 13. března utkají s domácím Japonskem, Jižní Koreou, Austrálií a Čínou.

Hezký moment přišel v zápase malých baseballistů, kdy jeden soupeř trefil druhého. Místo bitky ale přišlo objetí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události