Další sporty

Tragédie v americkém fotbale. Student podlehl zápasovému zranění

Tragédie v americkém fotbale. Student podlehl zápasovému zranění
Míč na americký fotbal - ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Teprve šestnáctiletý americký středoškolák Xavier McClain zemřel 14 dní poté, co utrpěl zranění v zápase amerického fotbalu. Člen výboru středoškolské soutěže varuje, že herní situace, při které McClain utrpěl fatální zranění, je nejnebezpečnější v celém sportu.

Student Lindenské střední školy v New Jersey utrpěl zranění 9. září v zápase proti Woodbridgi. Osudný moment se stal v druhém poločase, kdy McClain vracel soupeřův výkop. V tu chvíli je úkolem vracejícího hráče zachytit míč a přiblížit se co nejblíže soupeřově koncové zóně, soupeři ale v plném sprintu běží proti němu a občas dojde k velmi tvrdému střetu.

McClain srážku se soupeřem odnesl zraněním mozku, po kterém musel ihned do nemocnice a zápas byl přerušen. Utkání se nakonec dohrálo a Lindenská škola vyhrála 31:0. Daily Mail uvádí, že podle přítomných diváků měl McClain na výhře velký podíl, jenže v době dohrávání už šestnáctiletý sportovec bojoval o život.

Po dvou týdnech v kómatu bohužel McClain svůj boj prohrál. Informoval o tom starosta městské části Linden, který byl blízkým přítelem rodiny. "Společně jsme se modlili a doufali v jiný výsledek. Bůh měl ovšem jiné plány. Potřeboval anděla a rozhodl se vzít si Xaviera k sobě," napsal Derek Armstead na svůj instagram.

Související obsah

​Mark Murphy, člen výboru středoškolské soutěže, varuje, že tato situace je nejnebezpečnější v celém americkém fotbalu, což se nyní bohužel potvrdilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události