Hokej

Porubský dorost táhnou Ukrajinci. Zvedla se u nás konkurence, libuje si trenér

Porubský dorost táhnou Ukrajinci. Zvedla se u nás konkurence, libuje si trenér
Radost dorostenců Poruby Zdroj: se svolením Ronalda Hansela/Juniorský hokej

V českém hokeji se mimo Tipsport extraligy rozjely také mládežnické soutěže. V dorostenecké extralize jde zatím vidět tým Poruby, který táhnou hráči z Ukrajiny působící v ostravském celku. Reprezentanti do sedmnácti let tým Davida Moravce táhnou a Poruba je aktuálně prvním týmem skupiny C. "Ne každému je to po chuti, ale konkurence je nástroj, jak donutit hráče na sobě pracovat i mimo led," říká trenér dorosteneckého týmu.

Ostravský celek zatím vládne své skupině, kde se nachází městský rival z Vítkovic, brněnská Kometa či pokaždé kvalitní Třinec. Velkou zásluhu na tom mají hráči z Ukrajiny, kteří Porubu posílili před letošním ročníkem. Po třech duelech jsou hráči z východní Evropy na prvních čtyřech místech produktivity svého týmu. 

Tři branky a tři asistence má nejproduktivnější Daniil Skorochod, v závěsu je Rodion Koida a Olexij Jevtěchov. Doplňuje je Olaf Zachariasz, který ovšem v Česku působí již několik let. "Musíme si říct, že to jsou nadaní kluci z ukrajinské reprezentace do sedmnácti let. Musí se s nimi ovšem pracovat. Mají nějaký deficit v disciplíně, ale na tom se pracuje, ale už se zlepšili od té doby, co jsou u nás," řekl pro web TN.cz trenér David Moravec.

"Snažíme se, aby fungovali jako jeden tým. Máme v týmu jednoho kluka z Polska, čtyři z Ukrajiny, zbytek jsou Češi. Je to otázka dorozumění, ale oni si v pohodě rozumí. Věřím, že si navzájem vyhovují. Ne každému je to po chuti, ale konkurence je nástroj, jak donutit hráče na sobě pracovat i mimo led," pokračoval střelec zlatého gólu, který stvrdil zlatý hattrick české reprezentace.

Související obsah

I díky příspěvku ukrajinských hokejistů jsou hráči Poruby na prvním místě, naposledy zvládli otočit duel na ledě zlínských Beranů. Hráči z východu celkem nastříleli deset ze čtrnácti branek svého týmu. Problémem není ani komunikace. "Já umím dobře rusky, takže s nimi mluvím v ruštině," pokračoval Moravec.

"Pracujeme s nimi třetí měsíc a snažíme se, aby se zapracovali co nejlépe do systému a celého klubu. Bude záležet, jak se bude vyvíjet konflikt. Nevíme, zda tu zůstanou, nebo ne," zakončila někdejší hvězda české hokejové reprezentace pro naši redakci.

České ministerstvo zahraničních věcí si nepřeje, aby zápasy NHL v Praze hráli hokejisté z Ruska:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události