Fotbal

Čechy čeká utkání s Portugalskem. Není to jen o Ronaldovi, říká Šilhavý

Cristiano Ronaldo a další hvězdy portugalské fotbalové reprezentace dorazily do Prahy, kde se už v sobotu ve 20:45 utkají v Edenu s českým národním týmem v pátém zápase Ligy národů UEFA. Češi chtějí hrát lépe než v prvním vzájemném duelu, trenér Šilhavý oznámil také zranění.

Čeští fotbalisté v předposledním utkání Ligy národů vyzvou před vyprodaným Edenem Portugalce i s Cristianem Ronaldem. V sázce je například udržení v elitní skupině, Češi jsou aktuálně na třetím místě s bodovým náskokem na poslední Švýcarsko. 

V rámci Mezinárodního dne neslyšících pozvala reprezentace hned několik handicapovaných dětí, předzápasová tisková konference proběhla s tlumočením. "Hlavně musíme vstřelit gól, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Chceme být mnohem aktivnější a nebezpečnější. Zápas v Portugalsku byl asi nejhorší z těch čtyřech zápasů. Chceme navázat hlavně na ty první tři a dostat soupeře pod tlak," řekl před zápasem Souček. 

Související obsah

Jaroslav Šilhavý prozradil, že má o sestavě jasno, ale nechtěl říct, kdo bude chytat a jestli národní tým bude hrát opět na tři stopery. Přiznal ovšem, že zdravotní problémy trápí sparťanského křídelníka Jakuba Jankta. "Věřím, že hráči se na zápas těší a předvedou dobrý výkon," dodal trenér reprezentace. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události