Fotbal

Příhoda se sešel s napadeným rozhodčím z Chodova. Snad ho to neodradí, doufá

Příhoda se sešel s napadeným rozhodčím z Chodova. Snad ho to neodradí, doufá
Radek Příhoda Zdroj: Profimedia

Předseda Komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda se sešel s mladým sudím Matyášem Hanzlíkem, který byl v polovině září fyzicky napaden během utkání 1.B třídy mezi Jižním Městem Chodov a Klánovicemi. Osobně mu vyjádřil podporu a doufá, že jej tato velmi nepříjemná zkušenost od další kariéry neodradí.

Něco takového žádný rozhodčí nechce zažít. A už vůbec ne na začátku kariéry. Devatenáctiletého sudího Matyáše Hanzlíka to ale potkalo, když si v zápase mezi Chodovem a Klánovicemi musel vyslechnout sprchu sprostých nadávek a přídavkem schytal kopanec do nohy a pěstí do nosu. Aby toho nebylo málo, čelil také výhrůžkám smrtí. 

Předseda komise FAČR Radek Příhoda se rozhodl napadeného rozhodčího povzbudit. "Chtěl jsem rozhodčího Matyáše Hanzlíka osobně podpořit. Jednoznačně odsuzuji události, kterým ve zmíněném zápase musel i s kolegy čelit. Těší mě i to, že se Matyáš nenechal odradit a dál se bude věnovat práci rozhodčího," ocenil talentovaného sudího. 

K případu se postavila i Disciplinární komise Pražského fotbalového svazu. "Události, které se staly při a po tomto utkání, považujeme za velmi závažné, a s ohledem na další okolnosti proto disciplinární komise udělila klubu i dotčeným osobám tresty ve výši zveřejněné na úřední desce. V případě samotného tělesného napadení pak úzce spolupracujeme s orgány činnými v trestním řízení a k projednávání těchto přestupků se vrátíme po skončení trestního řízení, nebo po získání informací ze spisového materiálu Policie České republiky."

Související obsah

Vyneseny byl celkem tři tresty. Potrestán byl samotný klub z Chodova, jenž dostal pokutu 80 tisíc a má uzavřené hřiště na šest soutěžních zápasů. Své duely tak musí tým odehrát jinde a zároveň také mimo Prahu 4, 9 a 10. Trestu od disciplinární komise se nevyhnul ani předseda JM Chodov Miroslav Holinka, který dostal pokutu 20 tisíc korun a má zakázanou činnost na osm měsíců. "Pan Holinka hrubým způsobem urážel delegované osoby a vyhrožoval jim, proto tento trest," odůvodňuje tento verdikt předseda komise Richard Beneš.

​​Posledním potrestaným je hlavní pořadatel zápasu Tomáš Horálek, jenž dostal maximální trest, tedy finanční pokutu v hodnotě 25 tisíc korun a stopku na 24 měsíců.

Hrůza v argentinském fotbale. Ženská rozhodčí dostala od hráče pěstí:TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události