Motorsport

Češi míří na Motokros národů. Do Ameriky vycestuje šestnáctiletý talent

Češi míří na Motokros národů. Do Ameriky vycestuje šestnáctiletý talent
Český motokrosový talent Julius Mikula Zdroj: Profimedia.cz

První zářijový víkend se koná v americkém Buchananu světový podnik Motokros národů, kde se sice nepředstaví český národní tým, ale k dispozici bude šestnáctiletý supertalent Julius Mikula. Autoklub ČR po intenzivních jednáních dohodl složení společného týmu s národními federacemi Maďarska a Ukrajiny.

"Je to pro mě pocta a čest zúčastnit se tohoto svátku motokrosu. Sportu, který mám tak rád a věnuji mu svůj veškerý čas. Děkuji za projevenou důvěru a podporu všem, kteří mi fandí," řekl šestnáctiletý Mikula, který odletěl do Spojených států již v minulém týdnu. 

Vzhledem k finanční náročnosti sportovního podniku a současné výkonnosti českých jezdců se nebude účastnit národní tým. "Nemáme výkonnost na to, abychom postoupili do finále. Máme pouze dva jezdce, kteří se ve světovém šampionátu prosazují do první dvacítky, Petra Poláka a Jakuba Terešáka. Ovšem Polák je zraněn a jeden to do finále nevytáhne. Další se ve světové konkurenci mohou jen stěží prosadit," řekl předseda Komise motokrosu Autoklubu České republiky Jiří Šitina.

Související obsah

Vzhledem k tomu byla strategicky zvolena alternativa poslat na Motokros národů jednoho jezdce, a to jako člena společného týmu evropské motocyklové federace FIM Europe. "Za tento tým mohou startovat jezdci ze zemí, které nevysílají na Motokros národů vlastní národní tým. Pravidla bohužel zároveň neumožňují start pravidelného účastníka mistrovství světa, kterým je Jakub Terešák. Proto jsme zvolili juniora Julia Mikulu, letos nejúspěšnějšího reprezentanta ve třídě EMX125 mistrovství Evropy," dodal Šitina.

"Julek má určitě jezdecky na to, aby se Motokrosu národů úspěšně zúčastnil. V jeho věku má účast za účelem sbírání zkušeností smysl. Navíc se zodpovědně připravuje a má šanci se blýsknout individuálním výsledkem," uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události