Motorsport

Salač ve Španělsku na body nedosáhl. V MotoGP vyhrál Ital Bastianini

Motocyklovému závodníkovi Filipu Salačovi závod ve Velké ceně Aragonie nevyšel. 20letý český jezdec nakonec skončil až na 17. místě. Ve Španělsku triumfoval domácí pilot Pedro Acosta. Třídu MotoGP vyhrál Ital Bastianini.

Filipa Salače trápily technické problémy už v trénincích, kde mu nefungovaly moc dobře brzdy. Tyto patálie si tak pravděpodobně přinesl i do nedělního závodu ve Španělsku.

20letý jezdec si sice nakonec v kvalifikaci vyjel výborné 12. místo, jenže o tuto příčku hned po startu přišel a začal se postupně propadat. Nakonec z toho bylo až 17 místo, které je mimo body do pořadí šampionátu.