Další sporty

Dvojnásobný olympijský vítěz bojuje s rakovinou. Přináší důležité poselství

Dvojnásobný olympijský vítěz bojuje s rakovinou. Přináší důležité poselství
Aksel Lund Svindal | Zdroj: Profimedia

Nor Aksel Lund Svindal, který patří mezi nejlepší lyžaře historie, na svých sociálních sítích přiznal, že bojuje s rakovinou varlat. Vše je ale na velmi dobré cestě, a to hlavně díky včasné lékařské pomoci. Apeluje tak na ostatní, a především muže, aby své problémy řešili včas.

"Poslední týdny byly jiné. Ano, jsem schopen říci týdny, protože díky skvělé lékařské pomoci to nebyly měsíce. Pomohlo mi k tomu i trochu štěstí a dobré rozhodnutí. Jsem velmi vděčný za systém veřejného zdravotnictví v Norsku," otevřel své prohlášení na sociálních sítích čtyřnásobný olympijský medailista. 

"Cítil jsem ve svém těle nějaké změny. Nebyl jsem si jistý, co to znamená a jestli to vůbec něco znamená. Pro jistotu jsem se to rozhodl nechat zkontrolovat. Šel jsem k lékaři a následně byl převezen do nemocnice, kde potvrdili lékařovo podezření. Byla to rakovina varlat," prozradil Svindal. 

https://www.facebook.com/AkselLundSvindalPage/posts/pfbid02Dm2Xz4d5pxiyZkaw975C5GwNHXfffLYBw3UkHCEg34VcgPFYKMepQQepAzHqXQN5l

Díky včasnému odbornému zásahu ale vše začalo jít správným směrem. "Testy, skeny a operace, to vše dopadlo velmi rychle. Už po prvním týdnu jsem věděl, že prognózy vypadají velmi dobře. To vše díky prvnímu rozhodnutí navštívit lékaře, jakmile jsem měl podezření, že něco není v pořádku," uvedl Svindal spokojeně. 

Související obsah

​Na základě své pozitivní zkušenosti radí ostatním, aby si jej vzali za příklad. "Věděli jste, že rakovina varlat je nejčastějším typem rakoviny u mužů do 50 let? A že není neobvyklé, že pacientům je kolem 20 let? Nevěděl jsem, ale teď už vím. Vím také, že muži neumí mluvit o zdravotních problémech. A někdy je to přesně to, co musíte udělat, abyste získali potřebné informace nebo abyste se správně rozhodli navštívit lékaře."

S rakovinou varlat bojuje i fotbalista Sébastien Haller:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události