Češi uhlídali Ronalda, přesto dostali naloženo. Schick nedal penaltu

Cristiano Ronaldo a David Zima | Zdroj: Profimedia.cz

Česká fotbalová reprezentace jasně nestačila na reprezentaci Portugalska a v pražském Edenu prohrála 0:4. Po další prohře je národní tým v Lize národů na posledním místě a v posledním utkání musí zvítězit. Pokud ne, tak sestoupí do béčkové divize.

Čeští reprezentanti šli do utkání s Portugalskem se třemi útočníky. Hrál Hložek, Schick nebo Alex Král. V Edenu začali Češi velmi aktivně a dobře, v dobré šanci byl Barák, ale ten hlavou mířil těsně vedle. Vaclík pak zranil Ronalda, který měl krvavé šrámy. V utkání ale pokračoval.

Ve 25. minutě se pak dostal do šance právě útočník Manchesteru United, ale nebráněný ve vápně nedokázal trefit míč. První branka přišla po půlhodině, kdy šli Portugalci do otevřené české obrany, která byla hodně zmatená. Nakonec se z malého vápna prosadil Diogo Dalot.

Ve druhé nastavené minutě prvního poločasu nepohlídal Alex Král nabíhajícího Fernandese, který ve vápně nastavil placírku a národní tým prohrával již o dvě trefy. Přesto se mohlo jít do kabin s jednobrankovým rozdílem, Ronaldo totiž v obraně zahrál rukou. Penaltu kopal Schick, ale trefil břevno.

​Vstup do druhé poloviny duelu měli lepší Portugalci. Po sedmi minutách se odhodlal ke střele z dálky Diogo Dlalot, který překonal Tomáše Vaclíka podruhé. Brankář Olympiakosu nejspíše neměl čisté svědomí. Po hodině hry zrychlili hru střídající Černý, Vlkanova a Ševčík.

Míč na hlavu dostal Patrik Schick, ale ten byl přetažený a český kanonýr mířil v záklonu jen nad branku Dioga Costy, který si v zápase moc nezachytal. Portugalci se nakonec dočkali ještě jedné branky, kterou dokonali českou potupu. V malém vápně se uvolnil po přihrávce Ronalda Jota a bylo to již o čtyři branky.

Vzhledem k výhře Švýcarska na půdě Španělska tak národní tým bude v posledním duelu čelit sestupu z elitní divize Ligy národů. V úterý musí v St. Gallenu vyhrát.