Fotbal

Provod: Doufám, že období zranění je za mnou. Se Švýcary nás čeká těžký úkol

Fotbalista Lukáš Provod se po dlouhodobém zranění opět dočkal pozvánky do reprezentace, za kterou naposledy nastoupil před rokem a půl. Trenér Šilhavý jej společně s Ondřejem Lingrem a Fabriziem Stronatim donominoval k utkání proti Švýcarsku, protože mu vypadli tři hráči kvůli zdravotním problémům. 25letý hráč věří, že bude moci týmu pomoci v důležitém utkání Ligy národů.

Lukáš Provod má na svém kontě sedm startů ze seniorskou reprezentaci. V úterý proti Švýcarsku může přidat další. "Jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit do reprezentace. Doufám, že období plné zranění, které bylo pro mě hodně složité, už je za mnou. Snad budu schopný tady klukům pomoci," říká hráč, který v kvalifikaci o mistrovství světa dokázal skórovat proti Belgii. Následující utkání ve Walesu ale bylo na dlouhou dobu jeho posledním v dresu národního týmu. V květnu loňského roku si totiž přetrhl křížový vaz v koleni. 

"Už se cítím stoprocentně fit. Mám za sebou odehráno několik zápasů a doufám, že už to období je za mnou," říká s nadějí v hlase Provod, který se na hřiště vrátil na konci minulé sezony. Tím pádem se ho netýkalo ani mistrovství Evropy, které se hrálo loni v létě. "Extrémně mě to mrzelo. Na Euro jsem se hrozně těšil. Myslím si, že po té sezoně, která se mi povedla, bych tam jel. Koukal jsem doma u televize a fandil. Jsem rád za kluky, že se jim dařilo tak, jak se jim dařilo. Udělali výsledky, které byly za mě fantastické," říká slávistický záložník. 

Související obsah

​Podobnou formu jako na zmíněném šampionátu budou Češi potřebovat i v úterý. Pokud se chtějí udržet v elitní skupině Ligy národů, musí vyhrát ve Švýcarsku. "Je to samozřejmě hrozně těžký úkol. Jak jsme mohli vidět, tak Švýcaři porazili Španělsko, což je skoro až nadlidský úkol. Na druhou stranu si myslím, že se ty týmy vyrovnávají a každý může porazit každého. Věřím tomu, že předvedeme dobrý výkon a povede se nám dosáhnout cíle, který všichni máme," uzavírá český reprezentant. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události