Zdravotní trable v národním týmu si vyžádaly změny. Povolán byl i Provod

Lukáš Provod | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý byl nucen po utkání s Portugalskem udělat v nominaci tři změny. Kvůli zdravotním problémům museli sraz opustit Jakub Brabec, Jakub Jankto a Lukáš Masopust. Místo nich byli povoláni slávisté Ondřej Lingr a Lukáš Provod. Pozvánky se dočkal také stoper Patrizio Stronati.

Utkání proti Portugalsku se české reprezentaci vůbec nepovedlo. Kromě porážky 0:4 musí trenér Šilhavý řešit také nečekané problémy v nominaci. Stoper Jakub Brabec musel z trávníku odstoupit kvůli zranění ve 22. minutě a Jakub Jankto s Lukášem Masopustem se kvůli zdravotním problémům nedostali ani na lavičku náhradníků.

Místo nich byli povoláni tři náhradníci. Lukáš Provod se do národního týmu vrací po dlouhých osmnácti měsících, kdy jej na dlouhou dobu vyřadilo zranění. Naposledy se v reprezentačním dresu objevil na trávníku 30. března loňského roku v kvalifikačním zápase o mistrovství světa proti Walesu. Povolán byl také jeho klubový spoluhráč ze Slavie Ondřej Lingr, jenž v letošní sezoně má na svém kontě zatím tři ligové góly. Prosadil se také v předkole Evropské konferenční ligy.

​Třetím do party je 27letý obránce Patrizio Stronati, který loni v létě přestoupil do maďarského Puskás AFC. V minulosti byl sice do reprezentace zván, ale na svůj první start v seniorském týmu stále čeká. V letošní sezoně je ale stálým členem základní sestavy svého klubu, kdy vyjma poločasu v ligovém poháru nevynechal ani minutu.