Třinec prohrál počtvrté v řadě, Kladno přehrálo Mountfield. Šlágr pro Bruslaře

Martin Růžička v dresu Třince | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V české extralize se hrálo čtvrté kolo, ve kterém chtěli hokejisté Třince i Plzně ukončit sérii proher. Ani jednomu celku se to ale nepovedlo. Dařilo se Kladnu, které porazilo na opraveném stadionu královéhradecký Mountfield, zářil útočník Matěj Beran. Vyhrála Sparta a Vítkovice. Ve šlágru kola vyhrála Mladá Boleslav nad Pardubicemi v prodloužení.

Kladnu se zatím možná netradičně daří, v základní hrací době ještě neprohrálo. Nyní si doma vyšláplo na Hradec Králové, který potopil čtvrtým a pátým gólem v sezoně Matěj Beran. Jediný gól východočeského celku vsítil útočník Cingel. Liberec šel počtvrté v sezoně do prodloužení, s Kometou nakonec padl v nájezdech.

V krizi je nadále Třinec, který jako vítěz posledních tří sezon ještě nevyhrál. Doma s Vítkovicemi třikrát vedl, ale nakonec musel zkousnout čtvrtou prohru v řadě. Rozhodující gól dal v 53. minutě Kalus, do prázdné klece potvrzoval výhru Bernovský. Sparta se doma trápila s poslední Plzní, nakonec vyhrála 3:2. Škodovce nepomohly ani dvě branky Fina Rekonena.

Ve šlágru kola se v Pardubicích ukázala Mladá Boleslav, která prohrávala po brance Tomáše Hyky, který kdysi za Bruslaře hrál. Pláněk ovšem srovnal a ve druhé třetině otočil Kantner. Tři minuty před koncem sice srovnal Adam Musil, ale rozhodující trefu si připsal v první nastavené minutě David Šťastný.

Výsledky 4. kola Tipsport extraligy:

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 2:3sn. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Derner (Dvořák, Rychlovský), 37. Bulíř (Balinskis, Frolík) – 23. Horký (Holík, Ščotka), 40. Zbořil (Koblížek), rozh. náj. Holík

Rytíři Kladno – Mountfield HK 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 17. Beran (Dotchin), 31. Beran (Filip) – 48. Cingel (Ščerbak, Lev)

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 8. Daňo (Hudáček, Kurovský), 25. Růžička (Marinčin, Doudera), 34. Voženílek (Růžička, Marinčin) – 9. Fridrich (Lindberg), 32. Bukarts (Bernovský), 46. Maciaś (Dej, Marosz), 53. Kalus (Koch, Raskob), 59. Bernovský

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 17. Kaše (Tomášek, Graňák), 42. Safin (Forman), 58. Řepík (Horák, Sobotka) – 53. Rekonen (Kaňák, Schleiss), 59. Rekonen (Baránek, Kodýtek)

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:3pp. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 7. Hyka (Zohorna, Čerešňák), 57. A. Musil (Čerešňák, Cienciala) – 19. Pláněk (Šťastný), 24. Kantner (O. Najman), 61. Šťastný

Ministerstvo zahraničí žádá vyřazení ruských hokejistů z podzimních zápasů NHL v Praze: