Další sporty

Australský surfař dostal pěstí před hospodou. Později zraněním podlehl

Australský surfař dostal pěstí před hospodou. Později zraněním podlehl
Surfing ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Australský surfař Chris Davidson se dostal v sobotu v Novém Jižním Walesu do konfliktu se 42letým mužem, který ho udeřil pěstí. Následně byl surfař nalezen v bezvědomí a byl převezen do nemocnice, kde svým zraněním podlehl.

Policie byla na místo incidentu přivolaná v sobotu po 23. hodině. Davidson byl nalezen v bezvědomí a podle výpovědí svědků dostal od jednoho z mužů pěstí a následně se hlavou udeřil o chodník. Ačkoliv byl okamžitě ošetřen a převezen do nemocnice v Kempsey, tak svým zraněním podlehl.

Policisté v neděli brzy ráno zatkli 42letého muže a obvinili ho z napadení, které způsobilo smrt. Obviněný se následně dostavil k soudu a chtěl být propuštěn na kauci, jenže jeho žádost byla zamítnuta.

"Davo byl neuvěřitelně talentovaný surfař a skutečná osobnost našeho sportu a komunity," uvedla organizace Surfing Australia na svém facebookovém profilu. "V tuto chvíli myslíme na jeho dvě děti, přátele a rodinu," píše se dál.

https://www.facebook.com/surfingaustraliainc/photos/a.762077147177812/5737945356257608

​Davidson, který vyrůstal na severních plážích Sydney, se v letech 2010 a 2011 účastnil profesionální světové surfařské tour. Jeho nejlepším výsledkem bylo třetí místo na soutěži Rip Curl Pro Portugal, která byla součástí již zmíněné světové série.

Související obsah

​Jedenáctinásobný šampion Světové surfařské ligy Kelly Slater označil Davidsona za jednoho z nejtalentovanějších surfařů, kterého kdy poznal. Právě Davidson Slatera porazil v roce 1996 (tehdy ještě jako 19letý) na divokou kartu ve dvou po sobě jdoucích závodech na Bells Beach. Další vítězství už ale Davidson nepřidá. V nemocnici v Kempsey zemřel ve 45 letech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události