Další sporty

Velké shazování zkracuje zápasníkům kariéru, ví trenér thajboxu Apeltauer

V pondělí proběhl další díl K. O. magazínu, ve kterém se představil trenér thajského boxu Jiří Apeltauer a zápasník Luděk Greguš. Ti promluvili o nadcházejícím turnaji PML, který se uskuteční už 8. října v Praze. A samotný turnaj bude hned v několika věcech speciální.

Novinkou bude, že během zápasu budou bojovníci vědět, jak na tom jsou u bodových rozhodčích. "Po každém kole se seberou od rozhodčích lístky a na začátku dalšího kola se zveřejní výsledky. IFMA to dělá taky. Za mě to jednoznačně může zlepšit zápasy," říká trenér Jiří Apeltauer, který je zároveň i promotérem akce.

A jinak to bude i s předzápasovým vážením, do kterého se Greguš i Apeltauer hodně opřeli. "Extrémní shazování zkracuje životnost zápasníků. Když za to dostane Vémola nějaký obnos, tak to asi jde. Ale když takto shazují amatéři, kteří se pak navlečou do chráničů a dostanou pouze diplom, tak to mi přijde jako nesmysl," pokračoval Apeltauer. Na PML 4 budou moci zápasníci nabrat maximálně sedm procent navážené váhy, aby byly zápasy férovější.

Související obsah

​Právě na pražském turnaji se představí již zmíněný Luděk Greguš, který nastoupí proti Norbertu Spethovi. "Jdeme jednoznačně vyhrát," hlásí český fighter. Greguš s Apeltauerem ale mluvili také o trash talku mezi zápasníky, jak vnímají kritizování rozhodčích a o další spoustě zajímavých témat. Na kompletní díl K. O. magazínu se můžete podívat v úvodu článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události