MMA

Slavný Chabib kritizuje ruskou mobilizaci. Nejsme na to připraveni, říká ikona UFC

Slavný Chabib kritizuje ruskou mobilizaci. Nejsme na to připraveni, říká ikona UFC
Chabib Nurmagomedov | Zdroj: profimedia.cz

Legenda UFC Chabib Nurmagomedov přišel s první veřejnou kritikou války na Ukrajině. 34letému bývalému MMA zápasníkovi vadí ruská mobilizace, kterou nařídil prezident Putin.

Bývalý šampion lehké váhy v UFC je hrdým vlastencem a rád hovoří o svém rodném Dagestánu. Jenže právě v této ruské oblasti nyní tamní lidé protestují proti branné povinnosti prezidenta Putina. 

Nesouhlas s mobilizací vyjádřil i Nurmagomedov. "Ale my na to nejsme připraveni," napsal dagestánský bojovník, který zároveň zveřejnil obrázek hřbitova z druhé světové války, tedy z doby, kdy naposledy došlo k ruské mobilizaci. 

https://www.instagram.com/p/Ci8KlcwsggZ/

​S kritikou přispěchal i Muhammad Mokaev, jenž z Dagestánu uprchl do Spojeného království. 22letý zápasník se vyjádřil k masivním protestům, které se v rodné zemi odehrávají. "V Dagestánu je velmi špatná situace. Utlačujete vlastní lidi, je jasné, že máte rozkaz zastavit shromáždění, ale jde to bez tahání žen a střílení do vzduchu. Pokud vás zítra odvezou, postaví se za vás i vaše ženy. Dělejte svou práci pečlivě a nestresujte své vlastní lidi. Nevíte, jaká bude situace ve vašich domovech! V Dagestánu mají lidi tak malé platy, muži musí vydělávat, co můžou, a pak jsou odvezeni do boje. Musíte porozumět svým lidem, alespoň ženám! mějte trpělivost se všemi lidmi z Kavkazu v této těžké době," dodává talentovaný zápasník, jenž má za sebou dva vítězné duely v UFC. 

https://www.instagram.com/p/Ci9zba3jsbP/

Podle BBC podchází nejvíce zahynulých vojáků ruské armády právě z Dagestánu. "Ve válce na Ukrajině zemřelo již minimálně 301 vojáků z Dagestánu, což je vůbec největší číslo ze všech ruských regionů. Jde například o desetinásobek počtu padlých z Moskvy. A skutečná čísla budou ještě vyšší," píše se na webu britské rozhlasové a televizní stanice. 

Související obsah

Podívejte se na ruské protesty proti mobilizaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události