Fotbal

S mačetami a v černých kuklách. Němečtí hooligans útočili v hospodě

S mačetami a v černých kuklách. Němečtí hooligans útočili v hospodě
Policisté kvůli incidentu zatkli čtyři útočníky (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia.cz

Před šlágrem fotbalové Ligy národů mezi Anglií a Německem se u stadionu ve Wembley děly hrůzostrašné věci. Podle zpráv anglických médií totiž přibližně sto německých hooligans zaútočilo na rodinnou hospodu poblíž věhlasného svatostánku. Několik fanoušků prý bylo zraněno a řada útočníků skončila v rukou policie.

Pro anglické fanoušky, kteří rádi posedí v rodinné hospodě The Green Man poblíž Wembley, to měl být tradiční předzápasový rituál. Dát si pár piv a vyrazit na zápas, v němž Anglie tentokrát přivítala Německo. 

Místo toho se někteří z nich báli o život. Kolem šesté hodiny večerní totiž na zahrádku vyhlášeného podniku přišlo asi sto mužů v černém oblečení, černých kuklách a s mačetami v rukou. A začala pořádná mela. Maskovaní muži se oháněli pěstmi a házeli po ostatních dopravní kužely. Napadení lidé se samozřejmě bránili a situace se zcela vymkla kontrole.

Policie se sice snažila fanoušky obou táborů udržet od sebe, moc se jí to ale nedařilo. Podle listu The Sun bylo nakonec zraněno pět lidí, což potvrdil i mluvčí záchranné služby. 

Několik lidí si odneslo z bitky poranění hlavy, obličeje, nohou i rukou. Nikdo ale nebyl zraněn tak vážně, aby byl v ohrožení života. Zástupci policejních složek uvedli, že pod maskami se s největší pravděpodobností skrývali fanoušci Německa. Kvůli incidentu byly zadrženy čtyři osoby. 

Událost okomentovala i řada přihlížejících. "Ukradli vlajky. Děti na zahradě byly vyděšené. Bylo to děsivé," uvedl jeden z fotbalových příznivců, který trávil čas před zápasem s rodinou na zahrádce podniku. "Zážitek dnešní noci je jako žádný jiný, a ne kvůli tomu, kde jsem," nechal se slyšet další fanoušek. 

Související obsah

​"Naštěstí jsme byli já a moji přátelé uvnitř, ale doufám, že všichni, kdo byli v tu dobu venku, jsou nyní v bezpečí," řekl jiný svědek. "Na hospodu zaútočilo množství německých ultras. Anglický fanoušek dostal sklenicí," popsal konkrétní případ napadení další. Někteří fanoušci, ať už zranění, nebo zatčení, se tak na zápas do slavného Wembley nedostali. Přišli přitom o šest branek. Anglie totiž s Německem remizovala 3:3. 

I angličtí fanoušci dokážou být emotivní. Takhle v létě protestovali proti majitelům Manchesteru United:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události