Další sporty

Divákům při Prague Playoffs opět rozproudí krev i závody čtyřspřeží

Divákům při Prague Playoffs opět rozproudí krev i závody čtyřspřeží
V rámci Prague Playoffs vystoupí i věhlasné čtyřspřeží | Zdroj: CET / Kateřina Návojová

Fanoušci parkuru si při galashow Global Champions Prague Playoffs přijdou na své. Čeká je totiž parádní doprovodný program. Stejně jako loni mimo jiné vystoupí se svým čtyřspřežím slavná vozatajská rodina Nesvačilových. V O2 areně tak nebude chybět rychlost, odvaha ani preciznost.

Světová galashow parkuru Global Champions Prague Playoffs se blíží mílovými kroky a fanoušci už teď vědí, že se bude na co dívat. Organizátoři totiž  připravili příznivcům jezdectví parádní doprovodný program. 

I letos totiž ve speciálním neoficiálním závodu nastoupí čtyřspřeží, která si získala v loňském roce velké sympatie. "Mezi fanoušky to mělo velké ohlasy. Všichni fandili do poslední minuty každého kola. I proto jsme se rozhodli toto vystoupení v letošním roce zopakovat," řekla koordinátorka show Prague Playoffs Veronika Šimůnková, proč se rozhodla do programu znovu zařadit čtyřspřeží.

Člen komise spřežení České jezdecké federace Jaroslav Plesl zase popsal, o co v show půjde. "Jedná se o obdobu halové soutěže, v níž se jezdci snaží projet stanovenou dráhu v co nejkratším čase bez shození míčků na překážkách, jež jsou tvořeny z plastových kuželů. Na trase je rovněž postavena technicky náročná překážka, která je tvořená z lehkých elementů. Je označena písmeny, které musí jezdec projet ve stanoveném pořadí a směru, ale volba trati je zcela na jeho uvážení. Pokud jezdec shodí překážku nebo míček, získává trestné body, které se přepočítají na trestné sekundy. Soutěž je dvoukolová, přičemž se výsledky obou kol sčítají. Nejmenší součet časů vyhrává," vysvětlil. 

Závodů se zúčastní i vozatajská rodina Nesvačilových – Jiří Nesvačil senior, Radek Nesvačil a Jiří Nesvačil junior. Ti patří mezi světovou špičku a pravidelně se účastní nejnáročnějších soutěží. "Jiří Nesvačil junior například letos startoval na mistrovství světa v této disciplíně, jehož dějištěm se stalo italské Pratoni del Vivaro. V předešlých letech se na světových i evropských šampionátech pravidelně objevovali všichni tři a ve své sbírce mají také několik mistrovských titulů na národní úrovni," uvedla Šimůnková.

Související obsah

​Fanoušci se celé galashow dočkají v listopadu, uskuteční se v termínu od 17. do 20. 11. Kromě parkurových závodů vystoupí i "Létající Francouz" Lorenzo a již zmíněná čtyřspřeží. Zaplněné tribuny se tak mají na co těšit. 

Opora týmu Prague Lions nastoupí už podruhé do Super GP:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události