Další sporty

Global Champions míří do americké metropole. V akci bude i Kellnerová

Global Champions míří do americké metropole. V akci bude i Kellnerová
Anna Kellnerová při závodech Global Champions Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Série Global Champions míří do New Yorku a láká na parádní atmosféru. Při předposlední zástavce parkurových závodů budou Prague Lions bojovat o přímý postup do semifinále GCL Super Cupu v Praze.

Podruhé v sezoně se budou závody série Global Champions konat ve Spojených státech. Po dubnové zastávce v Miami se tentokrát bude soutěžit v New Yorku. Konkrétně pak v areálu na Governors Island, kam v průměru chodí 24 tisíc diváků. 

"Budeme mít v New Yorku nejúspěšnější parkurové jezdce na světě. Myslím, že každý, kdo přijde, opravdu uvidí to nejlepší z tohoto sportu, co vidět lze," prohlásila Georgina Bloombergová, která je rodačkou z New Yorku a nyní také majitelkou týmu New York Empire.

Newyorskému celku zatím patří v celkovém pořadí 11. místo. To Prague Lions, kteří do americké metropole jedou ve složení Pieter Devos, Niels Bruynseels a Anna Kellnerová, bojují o účast v nejlepší čtyřce týmů, která by je automaticky poslala do listopadového vyvrcholení v pražské O2 aréně. 

Související obsah

​Pražští Lvi jsou momentálně právě na čtvrté pozici se ziskem 209 bodů. Nicméně bodové rozdíly jsou od třetího do devátého místa velmi těsné a může tak ještě dojít ke změnám v pořadí. 

Naopak o vítězství v základní části Global Champions League usilují Berlín Eagles a Stockholm Hearts, oba týmy dělí mezi sebou jen dva body. K rozuzlení tak může dojít v New Yorku, kde se závody jedou od 23. do 25. září. V sobotu 24. září od 18:30 pak můžete sledovat přímý přenos ze závodu družstev na stanici Nova Sport 1.

Poslední závod série Global Champions se jede 20. – 22. října v Rijádu.  

​Prague Lions dokázali v letošní sezoně například ovládnout závod v Saint-Tropez:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události