Fotbal

Evropské extratřídy i trpaslíci. Koho může dostat Česko v kvalifikaci o ME?

Evropské extratřídy i trpaslíci. Koho může dostat Česko v kvalifikaci o ME?
Česká fotbalová reprezentace před utkáním se Švýcarskem | Zdroj: Profimedia.cz

Prohrou ve Švýcarsku a sestupem do divize B v Lize národů přišla česká fotbalová reprezentace o šanci být v prvním koši a vyhnout se v kvalifikaci o evropský šampionát největším favoritům. Je tedy jasné, že se v Česku může představit Nizozemsko, Itálie, Španělsko, Portugalsko či Chorvatsko.

Stoprocentně Češi ví, že se vyhnou například úřadujícím mistrům světa z Francie, které najdeme taktéž ve druhém koši. Ve stejné kategorii je například Wales, Srbsko, Skotsko a Finsko. Hratelnými reprezentacemi z prvního koše jsou například Poláci, Švýcaři či Maďaři. 

Velmi těžkého soupeře může dostat česká fotbalová reprezentace i ze třetího koše, kde je například Ukrajina, Norsko či Slovinsko se Švédskem. Až do čtvrtého koše spadlo Turecko a v pátém je Slovensko, které by také bylo nepříjemným soupeřem ze druhého nejhoršího koše. 

Lidé mohou na první pohled vidět velmi obtížné soupeře ve skupině, ale také se může stát, že výběr Jaroslava Šilhavého postoupí klidně z prvního místa. Los proběhne 9. října v německém Frankfurtu, první zápasy se odehrají v březnu následujícího roku. Euro 2024 se koná v nedalekém Německu. 

Související obsah

Možní soupeři pro Česko do kvalifikace na ME:

1. koš: Nizozemsko, Chorvatsko, Španělsko, Itálie, Dánsko, Portugalsko, Belgie, Maďarsko, Švýcarsko, Polsko
3. koš: Ukrajina, Albánie, Norsko, Slovinsko, Irsko, Island, Černá Hora, Rumunsko, Švédsko, Arménie
4. koš: Gruzie, Turecko, Řecko, Kazachstán, Lucembursko, Ázerbájdžán, Kosovo, Bulharsko, Faerské ostrovy, Severní Makedonie
5. koš: Slovensko, Severní Irsko, Kypr, Bělorusko, Litva, Gibraltar, Estonsko, Lotyšsko, Moldavsko, Malta
6. koš: Andorra, San Marino, Lichtenštejnsko 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události