Voráček se v přípravě opět trefil. Laviny schytaly těžký debakl na ledě Vegas

Ve druhém zápase přípravy NHL se hokejový útočník Jakub Voráček dokázal gólově prosadit. Tentokrát svým přesným zásahem pomohl Columbusu k výhře 4:1 nad Buffalem. Ve stejném zápase se do statistik zapsal i Stanislav Svozil. Tento úspěch zaznamenal také Radim Šimek ze San Jose.

Hokejistům Columbusu se v přípravě zatím daří. Po úvodní těsné porážce s Pittsburghem v prodloužení dokázali stejného soupeře porazit jednoznačně 5:1 a v noci na čtvrtek si vyšlápli také na Buffalo. Skóre otevřel už v deváté minutě Emil Bemstrom po parádní přihrávce Stanislava Svozila. Na 2:0 pak zvýšil Kirill Marčenko.

Buffalu se sice na začátku druhé třetiny podařilo snížit, když se střelou z blízka prosadil Chase Priskie. Blue Jackets ale o své výhře definitivně rozhodli v poslední části hry. A prsty v tom měl Jakub Voráček. Po přihrávce Fixe-Wolanského ujel obraně soupeře a bekhendovým blafákem překonal Comrieho. Na konečných 4:1 uzavřel v 57. minutě Carson Meyer.

​Pořádně divoký zápas má za sebou Jan Jeník z Arizony. Jeho tým prohrál na ledě Anaheimu 1:3 a on sám strávil na trestné lavici více času než na ledě. Ve druhé třetině byl nejdříve vyloučen za rvačku s Adamem Henriquem a na konci stejné periody dostal od rozhodčího dvě minuty za hrubost, pět minut za další rvačku, tentokrát se Simonem Benoitem, a deset minut za nesportovní chování.

V přípravě se zatím vůbec nedaří hokejistům Colorada. Ze čtyř zápasů tři prohráli. Naposledy nestačili na celek Vegas Golden Knights, kterému podlehli vysoko 1:7. Čtyřmi asistencemi se v utkání blýskl Zach Whitecloud.

Noční přípravné zápasy NHL:

Columbus Blue Jackets –⁠ Buffalo Sabres 4:1

Branky: 9. Bemstrom (Svozil, Peeke), 14. Marčenko (Pyyhtia, Luoto), 48. Voráček (Fix-Wolansky, Roslovic), 57. Meyer (Richards, Gavrikov) – 24. Priskie (Quinn, Clague)

Philadelphia Flyers –⁠ Washington Capitals 1:3

Branky: 44. Hayes (Tippet) – 25. Brown (Nardella), 28. Strome (Nardella, Johansson), 57. Strome (Brown)

Toronto Maple Leafs –⁠ Montreal Canadiens 3:0

Branky: 7. Robertson (Giordano, Murray), 40. Malgin (Kerfoot, Steeves), 57. Abruzzese (Nylander, Malgin)

Detroit Red Wings –⁠ Chicago Blackhawks 2:4

Branky: 2. Erne (E. Söderblom, Edvinsson), 21. Erne (Suter, Lindström) – 1. Sikura (Khaira, Lafferty), 7. Reichel (Korchinski, Kurashev), 34. Khaira (Regula, G. Hayes), 60. Lafferty

Calgary Flames –⁠ Edmonton Oilers 4:0

Branky: 27. Sutter (Stone), 37. Stone (Sutter, Solovyov), 57. Weegar (Kadri), 60. Huberdeau

Anaheim Ducks –⁠ Arizona Coyotes 3:1

Branky: 18. Regenda (Terry, Strome), 40. Strome (Zellweger, Vatrano), 49. Lundeström (McLaughlin, Fowler) – 31. Guenther (Fischer, McCartney)

Los Angeles Kings –⁠ San Jose Sharks 1:3

Branky: 43. Grundström (Vilardi, Byfield) – 6. Bordeleau (Labanc, Meier), 33. Svečnikov (Šimek, Reedy), 59. Harrington

Vegas Golden Knights –⁠ Colorado Avalanche 7:1

Branky: 1. Karlssson (Whitecloud, Cormier), 11. Quinney, 23. Amadio (Karlsson, Whitecloud), 30. Cotter (Pachal, Whitecloud), 34. Kolesar (Cotter), 40. Korczak (Quinney, Kolesar), 55. Stephenson (Whitecloud, Cormier) – 45. Beaucage (Sompel, Meyers)