MMA

Netradiční forma protestu. MMA zápasnice při vážení skryla jen bradavky

Netradiční forma protestu. MMA zápasnice při vážení skryla jen bradavky
Helen Peraltaová | Zdroj: Profimedia

Americká MMA bojovnice Helen Peraltaová předvedla před zápasem během vážení skutečně netradiční formu protestu. Svlékla si veškeré oblečení z horní části těla a pouze bradavky si přelepila páskou. Na ní měla napsaný nápis "Fu*k Disney" (Je*at Disney), čímž chtěla dát jasně najevo, co si o této velké společnosti myslí.

Peraltaová zápasí v americké organizaci Invicta FC. V noci na čtvrtek se utkala s Brazilkou Polianou Botelhovou. Tuto formu protestu v podobě přelepených bradavek s urážlivým vzkazem směrem k The Walt Disney Company nepředvedla poprvé. V komentářích na twitteru na to upozornil zápasník Zac Pauga: "To samé udělala už při natáčení The Ultimate Fighter. Producenti to však okamžitě stopli a přinutili ji absolvovat pro kamery vážení znovu. Šlo o nejzábavnější moment celé série a oni ho vystřihli."

Pořad totiž natáčela televize ESPN, kterou právě Disney vlastní, a tak byl krok štábu naprosto pochopitelný. Co konkrétně zápasnici na zábavním konglomerátu vadí, není zřejmé. Společnost Disney ale byla v posledních letech podepsána pod řadou kontroverzí. Letos na jaře dokonce proti ní protestovali i její zaměstnanci, jelikož se jim nelíbilo, že Disney neodsoudilo novelu floridského zákona "Don’t Say Gay" (Neříkej gay). Výkonný ředitel Disney Bob Chapek se za to ale následně zaměstnancům komunity omluvil. 

Související obsah

Peraltaová nakonec zápas prohrála na body 30–27, 30–27 a 29:28. Neprodloužila tak svoji sérii dvou výher. Naopak její soupeřka si po třech porážkách v řadě vylepšila statistiky. 

MMA bijec Martínek s manželkou promluvili i o její minulosti v pornografii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události