Jeník se pořádně rozparádil! Během chvíle sejmul Zegrase a 2× se popral

Český hokejista ve službách Arizony Coyotes Jan Jeník se s tím v noci na čtvrtek vůbec nepáral. Na trestné lavici strávil 22 minut, přičemž všechny tresty posbíral během druhé třetiny. Vše to odstartoval tvrdý hit, kterým ve středním pásmu sejmul Trevora Zegrase, načež následovala bitka s Adamem Henriquem. Do konce druhé části se stihl zapojit ještě do jedné potyčky.

Většinu loňské sezony strávil Jeník na farmě v týmu Tucson Roadrunners. V dresu Arizony nastoupil jen do 13 zápasů, a tak má během přípravy možnost na sebe upozornit, aby dostával v prvním týmu více příležitostí. Zatím se mu to ale příliš nedaří. Ve třech utkáních, do kterých nastoupil, nezaznamenal žádný kanadský bod. V utkání proti Anaheimu na sebe ale upozornil úplně jiným způsobem.

Ve 28. minutě sestřelil ve středním pásmu hvězdu domácího týmu Trevora Zegrase tvrdým hitem. 21letý útočník se kvůli zranění v horní části těla už do utkání nevrátil. Ačkoliv rozhodčí posoudil tento zákrok jako čistý, Zegrasovi spoluhráči na to měli jiný názor a okamžitě se vydali svoji oporu bránit. Nejaktivnější v tomto směru byl Kanaďan Adam Henrique, který s českým útočníkem vyvolal potyčku. Oba hráči si pak šli na pět minut sednout na trestnou lavici, k čemuž Henrique dostal ještě dvouminutový trest.

​To ale nebylo od českého hokejisty vše. V poslední minutě druhé třetiny se zapojil do další potyčky s ruským hokejistou Dmitrijem Kulikovem, za což dostal další, pětiminutový trest. Navrch ale ještě vyfasoval deset minut za nesportovní chování a dvě minuty za hrubost.

Arizona utkání na ledě Anaheimu nakonec prohrála 1:3. Další možnost, jak na sebe upozornit v lepším světle, dostane Jeník v utkání proti Vegas Golden Knights, jež se odehraje z úterý na středu. Ve zbytku přípravy pak čekají Arizonu další dva přípravné zápasy proti Vancouveru a opět na ledě Vegas.