Tenis

Vůbec nerozumím rozpisu turnajů, WTA a ITF mě iritují, říká světová jednička

Vůbec nerozumím rozpisu turnajů, WTA a ITF mě iritují, říká světová jednička
Iga Šwiateková | Zdroj: Profimedia

Polka Iga Šwiateková vládne ženskému tenisu. Letos vyhrála hned sedm turnajů, z toho dvakrát uspěla i na grandslamech. Díky tomu si vybojovala účast na WTA Finals, kde bude startovat osm nejlepších tenistek letošního roku. Pokud by světová jednička dokráčela do finále, měla by následně necelých 24 hodin na přesun na Billie Jean King Cup. A právě nešťastné naplánování turnajů Šwiateková nyní kritizuje.

Kvůli napěchovanému programu je možné, že se Polka na finálovém turnaji týmové soutěže nepředstaví. Předtím totiž bude hrát na WTA Finals v Texasu a Billie Jean King Cup se hraje ve skotském Glasgow. A ten startuje hned druhý den po Turnaji mistryň. Šwiateková se tak pořádně pustila do WTA a ITF.

"Strašně mě irituje, že federace WTA a ITF spolu nespolupracovaly. Vůbec nám to neulehčují. Určitě podniknu kroky, abych jim svou nespokojenost dala jasně najevo," prozradila Šwiateková pro web GiveMeSport.

"Absolutně nerozumím rozpisu turnajů. Pokud se na Turnaji mistryň dostanu do finále, budu na BJK Cupu hrát unavená, a navíc po náročné cestě. Nemohu teď říct, jestli budu Polsko reprezentovat, nebo ne. Je mi to líto," dodala světová jednička, která má na čele žebříčku náskok více než pět tisíc bodů.

Pokud by Šwiateková na BJK Cupu, který pořádá právě ITF, nestartovala, zvýšily by se šance českého týmu, který se právě s Polskem střetne. Třetím týmem ve skupině jsou Spojené státy americké.

Související obsah

​S kritikou WTA a ITF přišel také otec fenomenální polské tenistky. "Je to mimořádně nešťastná dohoda. Navíc v BJK Cupu máme neuvěřitelně těžkou skupinu. Termíny obou akcí jsou nesmyslné. Dochází ke kolizi mezi ITF a WTA. Místo toho, aby se organizace staraly o rozvoj ženského tenisu, tak spolu nedokážou komunikovat," doplnil otec Šwiatekové.

Turnaj mistryň se bude hrát od 31. října do 7. listopadu v texaském městě Fort Worth. Billie Jean King Cup je na programu od 8. do 11. listopadu ve skotském Glasgow.

Česku roste další tenisový talent:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události