Hokej

Ruský hokejista vyhrožoval ukrajinskému trenérovi: Zabiju tebe i tvou rodinu

Ruský hokejista vyhrožoval ukrajinskému trenérovi: Zabiju tebe i tvou rodinu
Ilustrační foto: hokejové brusle, puk a hokejka na ledu | Zdroj: profimedia.cz

Nechutné věci se děly na hokejovém turnaji Continental Cup v Turecku mezi domácím týmem Buz Adam a španělskou Barcelonou. Jeden z ruských hráčů, který obléká dres tureckého celku, vyhrožoval ukrajinskému trenérovi soupeře. A následně se strhla bitka.

Buz Adam má ve svém týmu hned 12 ruských hráčů. Jedním z nich je i Alexej Kajgorodov, jenž vyhrál mistrovství světa hráčů do 18 i 20 let. Navíc v roce 2016 získal s Magnitogorskem i Gagarinův pohár pro vítěze KHL. Na druhé straně pak najdeme dva ukrajinské hráče a trenéra ze stejné země.

Právě Kajgorodov vyprovokoval úvodní bitku, když hodně nevybíravým způsobem trefil zezadu jednoho z barcelonských hráčů. Za to vyfasoval trest do konce utkání a následně se strhla pořádná mela.

"Alexej Kajgorodov hrubě zezadu napadl hráče Barcelony. Skočil jsem na led k oběti a slyšel jsem hodně nadávek a také výhrůžky smrtí mé rodině," řekl trenér Barcelony Daniil Didkovskyj. O hrubých a nechutných urážkách mluvil také Ukrajinec ve službách španělského celku Artěm Ponomarenko.

"Na vlastní uši jsem slyšel nechutné výhrůžky ruského hokejisty na adresu trenéra Didkovského. Říkal mu, že ho zabije a také jeho rodinu. Když nám jeden z Rusů vstřelil gól, dokonce přijel (Kajgorov, pozn. red.) k naší střídačce a snažil se nás ponížit. Nazval nás cucáky z Ukrajiny a řekl, že je dobře, že nás bombardují," prozradil Ponomarenko.

Související obsah

​"Řekl jsem pak trenérovi, že chci jít na led, a poprosil jsem spoluhráče, aby se mě zastali. Chtěl jsem, aby mě podpořili a postavili se za Ukrajinu. Pak to tam hodně létalo, ale třikrát se mi povedlo dobře zasáhnout cíl. A pořádně jsem rozbil rty jednoho z hráčů," objasnil Ponomarenko, jak došlo ke druhé rvačce. Celkově v zápase rozdal rozhodčí Philip Metzinger 124 trestných minut, z toho 91 dostal turecký tým. I přes velký počet trestných minut Buz Adam nakonec porazil Barcelonu 9:4.

V NHL se do bitek hodně zapojuje český obránce Radko Gudas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události