Fotbal

Špatné zprávy z Řecka. Vaclík musí na operaci a hrát nebude několik měsíců

Špatné zprávy z Řecka. Vaclík musí na operaci a hrát nebude několik měsíců
Tomáš Vaclík v bolestech | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český reprezentační gólman Tomáš Vaclík si dlouho nezahraje. V posledním zápase Ligy národů se Švýcarskem se zranil a v poločase musel střídat. Nyní podstoupil vyšetření poraněného ramena, se kterým musí na operaci. A Olympiakosu bude chybět dva až tři měsíce.

O tom, že bude Vaclík dlouhou dobu chybět, informoval řecký web totalfootball.gr. Česká jednička se zranila v utkání se Švýcarskem a po prvním poločase Vaclíka musel nahradit Jindřich Staněk, který se taktéž zranil.

Vaclík nyní podstoupil vyšetření, které odhalilo natrženou šlachu v rameni, kvůli které musí podstoupit operaci. A svému týmu bude chybět dva až tři měsíce. Olympiakosu tak bude jistě chybět až do poloviny listopadu, kdy se soutěž přeruší kvůli mistrovství světa. Kolotoč se v řecké lize roztočí den před Vánoci, což je první termín, kdy by Vaclík mohl nastoupit.

"Ahoj všichni, posledních pár týdnů jsem se potýkal s bolestí ramene. Bohužel během reprezentační přestávky se bolest zhoršila natolik, že budu muset podstoupit operaci. Dokud mě bolest a stav ramena pustily do zápasu, chtěl jsem být s týmem na hřišti, ale po konzultaci s doktory a specialisty budu nějaký čas bez fotbalu. Nedokážu říct, jak dlouho to bude trvat, ale můžu vás ujistit, že udělám všechno pro to, abych se uzdravil co nejdříve," oznámil český brankář na sociálních sítích. 

Související obsah

​Místo Vaclíka angažoval Olympiakos trojnásobného řeckého reprezentanta Alexandrose Paschalakise. Úřadující řecký šampion se ale letos trápí. Z posledních čtyř zápasů vyhrál jediný a aktuálně mu patří až šesté místo.

Se zraněním se dlouho potýkal také Lukáš Provod. Takto mluvil před zápasem se Švýcarskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události