Fotbal

Viktoria Plzeň přišla o svou největší oporu. Jindřich Staněk je zraněný

Viktoria Plzeň přišla o svou největší oporu. Jindřich Staněk je zraněný
Jindřich Staněk | Zdroj: Profimedia

Úřadující ligový mistr Viktoria Plzeň musí čelit velké komplikaci. Ze srazu reprezentačního týmu se brankář Jindřich Staněk vrátil zraněný. Délka jeho absence není jistá, ale zcela určitě nenastoupí do víkendového zápasu proti Bohemians Praha 1905. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Jindřich Staněk nastoupil proti Švýcarsku do druhého poločasu, protože střídal zraněného Tomáše Vaclíka. Krátce po příchodu na hřiště ale předvedl zákrok, po němž narazil ramenem do tyče. Jestli je ale tohle důvodem zranění, klub nepotvrdil. "V tuto chvíli nelze odhadnout délku jeho absence směrem k dalším zápasům Ligy mistrů i domácí soutěže, které nás čekají. Jisté ale je, že v sobotu k dispozici nebude. Následně jej čekají další vyšetření, která ukážou rozsah poranění a dobu rekonvalescence," sdělil pro webové stránky klubu tiskový mluvčí Václav Hanzlík. 

Staněk se v posledních dvou sezonách stal zcela nepostradatelnou oporou Viktorie Plzeň. Jeho výkony měly zásadní podíl na mistrovském titulu a následném postupu do základní skupiny Ligy mistrů. V letošní sezoně nastoupil do všech osmi ligových zápasů, ve kterých udržel čtyři čistá konta. 

Související obsah

​I se Staňkem v sestavě nestačila Plzeň v Lize mistrů na Inter Milán:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události