Strašlivé záběry. Hráč nahrál a vletěl do mantinelu. Led opustil na nosítkách

Urho Vaakanainen v dresu Anaheim Ducks | Zdroj: Profimedia.cz

Hororová scéna se přihodila v nočním přípravném utkání mezi Anaheimem a San Jose. Již v první třetině se dostal domácí celek do vedení. Grantovi nahrával obránce Urho Vaakanainen, který ale následně nezabrzdil a skončil v hrazení. Ihned přispěchala pomoc a Fin byl odvezen do nemocnice.

Ze záběrů z NHL opravdu mrazí. Urho Vaakanainen z Anaheimu v první třetině duelu bruslil po levé straně, aby na druhé tyčce našel spoluhráče Granta. Ten dal sice gól, ale radost vzápětí vystřídal strach o Vaakanainena, který v obrovské rychlosti a v nepřirozené poloze vletěl do mantinelu.

Stadion ztichl a nastaly dramatické chvilky. Celá střídačka se sjela ke svému spoluhráči a jen čekala, co se bude dít. Nakonec byl někdejší hráč Bostonu odvezen z ledu na nosítkách.

Podívejte se na naráz Vaakanainena do mantinelu (může obsahovat drsné záběry):

Finský obránce by měl být ale nejspíše v pořádku. Anaheim na sociálních sítích uvedl, že Vaakanainen byl v nemocnici při vědomí a jeho končetiny nebyly v pohybu nijak omezeny.

​Jeho Anaheim si poté v trochu pochmurné atmosféře došel pro výhru v přípravě v poměru 4:1. Mimo Granta se prosadil například Comtois, Vatrano a Beaulieu. Na opačné straně kluziště stál český útočník Adam Raška. Spousta týmů vyjádřila finskému hráči podporu.