Motorsport

Rally Pačejov vyhrál Kopecký. Marešovi nestačilo ani sedm vyhraných RZ

Jan Kopecký | Zdroj: Lukáš Chum

Rallyové mistrovství České republiky má za sebou předposlední závod a poslední na českém území. V okolí Pačejova opět vládl Jan Kopecký, který porazil Filipa Mareše o 12 sekund. Třetí skončil Dominik Stříteský.

V Pačejově si se závodníky opět pohrálo počasí. V sobotu bylo po většinu dne sucho, ale v závěrečných etapách se rozpršelo. Druhá etapa se pak téměř celá odjela na vodě. Nejlépe si s obtížnými rychlostními zkouškami poradil Jan Kopecký, který závod opanoval způsobem start–cíl.

Po prvních dvou rychlostních zkouškách, které Kopecký dokázal ovládnout, měl náskok přes sedm sekund na Václava Pecha, který byl v tu chvíli druhý. Jenže právě prakticky domácí závodník dostal 30sekundovou penalizaci, po které mohl na výraznější úspěch zapomenout. Navíc v neděli chyboval a nakonec z toho bylo až čtvrté místo se ztrátou téměř minuty a půl.

​Právě ve druhé etapě se dařilo Filipu Marešovi, který se snažil stáhnout náskok již jistého českého šampiona Jana Kopeckého. Ten jel ale velmi dobře a nakonec vyhrál o 12 sekund. "Bylo to hodně těžké. Byly velmi složité podmínky. Hodně to klouzalo. Jsme rádi, že jsme v cíli. Chtěl bych poděkovat všem, kteří stojí za tímto projektem, protože to bylo hodně složité. Nakonec jsme obhájili titul z loňska, takže jsme velmi spokojení," řekl bezprostředně po konci závodu Kopecký.

"Za nás to bylo krásné. Sice to nedopadlo na vítězství, ale minimálně tím, kolik jsme tady vyhráli rychlostních zkoušek, tak jsme udělali hezkou tečku za českou sezonou. Doufám, že to je známka toho, že pořád směřujeme někam výš. Musím poděkovat Radkovi za skvělou práci na sedačce spolujezdce a celému týmu v servisu. Snad budeme pokračovat podobně i dál," prozradil pro průjezdu cílem Filip Mareš.

​Pačejovská rally byla zároveň poslední zastávkou Peugeot Rally Cupu, ve kterém se z triumfu radoval už po minulém závodě Jaromír Tarabus, který letos vyhrál pět závodů z pěti. Bylo tak jasné, že se na Pačejově zrodí nový vítěz. Dlouhou dobu to vypadalo, že první skončí Miroslav Číž s Peugeotem 208 R2. Jenže v desáté rychlostní zkoušce měl nehodu a závod nedokončil. Z výhry se tak nakonec mohl radovat Lukáš Krupička s novějším Peugeotem 208 Rally4.

Poslední podnik v rámci českého mistrovství bude 3-Städte Rallye, který se pojede na území Německa, Rakouska a Česka 14. a 15. října. Na podrobnosti z Rally Pačejov se můžete těšit v pořadu Český motorsport 10. října na Nova Sport 1.