Už o víkendu se pozornost fanoušků českého motorsportu přesune do Mladé Boleslavi, kde odstartuje tradiční Bohemia Rally. Právě tam se bude pokračovat v mimořádně vyrovnaném souboji o titul mistra České republiky. V jeho čele je sice po první polovině sezóny Dominik Stříteský, náskok před soupeři má ale minimální.
Letošní šampionát patří k nejdramatičtějším za poslední roky. O mistrovský titul stále reálně usilují také Jan Kopecký, Adam Březík a další přední jezdci. Každá chyba může znamenat ztrátu cenných bodů a právě Bohemia Rally může výrazně napovědět, jak se bude sezona dál vyvíjet. Stříteský proto odmítá jakékoliv předčasné oslavy.
„První půlku sezóny hodnotíme kladně. Máme dvě vítězství a jedno třetí místo, takže můžeme být spokojení. Je to ale teprve polovina sezóny. Druhá část je ještě před námi a ve hře je spousta bodů. Rozhodně nesmíme usnout na vavřínech,“ říká průběžný lídr šampionátu. Na otázku, zda už myslí na mistrovský titul, odpovídá jednoznačně: „Zálusk na titul máme všichni. Ale nejdřív musíme odjet druhou polovinu sezóny, kde se může stát opravdu cokoliv.“
Bohemia Rally má pro 25letého jezdce mimořádný význam. Právě na tratích kolem Mladé Boleslavi totiž v roce 2023 vybojoval své první vítězství v absolutním pořadí mistrovství republiky. Po dramatickém souboji tehdy porazil Jana Kopeckého o pouhých osm desetin sekundy. Na tento úspěch navázal o rok později dalším triumfem a loni přidal třetí místo. Není proto překvapením, že právě tuto soutěž řadí mezi své nejoblíbenější.
„"Na Bohemii nikdy nezapomenu. Právě tady jsem získal své první absolutní vítězství a poznal, že můžu bojovat i o mistrovské tituly,“ vzpomíná. Podle Stříteského navíc česká rally dlouhodobě patří mezi nejkvalitnější domácí šampionáty v Evropě: „Každý zahraniční jezdec potvrdí, že držet s námi krok není jednoduché. Dnes už se nezávodí od rychlostní zkoušky k rychlostní zkoušce, ale doslova v každé zatáčce.“
Velkou důvěru má také ve svůj vůz Škoda Fabia RS Rally2, se kterým patří mezi nejrychlejší jezdce domácího šampionátu: „Je to špičkové auto. Výsledky mluví samy za sebe nejen v Česku, ale i ve světě.“ Letošní Bohemia Rally odstartuje v sobotu ve 12:30 na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Vítězná posádka projede cílovou rampou v neděli přibližně v 15 hodin na stejném místě.