Hokej

Jágr promluvil o konci kariéry. Připustil, že se na led už nevrátí

Jágr promluvil o konci kariéry. Připustil, že se na led už nevrátí
Jaromír Jágr | Zdroj: profimedia.cz

Jsou hráčské dny čísla 68 sečteny? Jaromír Jágr během sedmého kola hokejové extraligy připustil, že se na led jako hráč už možná nevrátí. Kromě času mu chybí motivace a chuť.

"Abych byl upřímný, ani nemám chuť se vracet. Kdyby se konal Winter Classic, který jsem slíbil, asi bych se musel přinutit jít hrát. Jinak mě to netáhne zpátky. Popravdě, nemám motivaci, nemám chuť," řekl olympijský vítěz z Nagana v rozhovoru pro Deník Sport v Mladé Boleslavi, kde Kladno utrpělo porážku 0:4.

Jágr je v současnosti zaneprázdněný staráním se o chod klubu z pozice majitele a ačkoli na zimáku tráví dost času, na trénink a regeneraci mu ho příliš nezbývá. Chuť by mu mohly vrátit zápasy pod širým nebem v rámci akce Winter Classic, ty by legendu českého hokeje možná "nakoply".

Jaromír Jágr | Zdroj: Profimedia

​Padesátiletý Jágr loni odehrál 48 zápasů v nichž si připsal 21 bodů z toho 8 branek. Naposledy hrál 25. dubna při barážovém utkání s Jihlavou, které Rytíři ovládli 6:3 a mohli tak slavit udržení v extralize. V srpnu se Jágr nechal slyšet, že není připravený a úvod sezony vynechá. Naskočit chtěl v listopadu či prosinci, ale i to se nyní změnilo. V každém případě sen hrát hokej ještě v padesáti, už má splněn. 

Připomeňte si cestu čísla 68 videem k oslavě jeho 50. narozenin:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události