Benzema nedal penaltu a Real poprvé přišel o body i první místo

Real Madrid jako poslední tým LaLigy přišel v sedmém kole o stoprocentní bilanci. Po šesti výhrách v řadě jej o body obrala Osasuna, která na Santiagu Bernabéu uhrála vydřenou remízu 1:1. Vítezství měl přitom na kopačkách Karim Benzema, ale v 79. minutě neproměnil penaltu.

Druhý Real Madrid na Santiagu Bernabéu přivítal Osasunu z šestého místa tabulky a o favoritovi nebylo pochyb. Do vedení se dostal až ve 42. minutě, kdy se trefil Vinicius Junior, ale vedení vydrželo jen do začátku druhé půle – v 50. minutě srovnal David García. Střelec vyrovnávacího gólu svůj tým ale dvanáct minut před koncem oslabil, když v šestnáctce postrčil Karima Benzemu. Za hrubost a nesportovní chování viděl od sudího červenou a rozhodčí Cuadra nařídil penaltu. Kopu se zhostil faulovaný Karim Benzema, kterého protentokrát střelecké štěstí opustilo a míč poslal do břevna.

​O dvě minuty později už míč dostal do sítě poté, co si doběhl za obranu pro skákavý balón. Odmáván byl ovšem ofsajd a skóre se i díky zarputilé obraně hostů už do konce utkání nezměnilo. Osasuna tak ze hřiště vítěze Ligy mistrů odváží cenný bod. Real se zaváháním připravil o stoprocentní vítěznou bilanci i o první místo a se shodným počtem bodů (19) je druhý za Barcelonou.

Espanyol doma remizoval s Valencií. Hostům bod zachránil Comert, který srovnal na 2:2 v 96. minutě. Oba celky hrály dohrávaly v deseti. O nedělní přestřelku se postarala Real Sociedad na půdě Girony. Domácí na zkraje druhé půle vedli 3:2, ale hosté díky trefám Méndeze a Zubimendy otočili. Dílo dokonal v 85. Kubo. Herní den ve Španělsku uzavřel Bílý balet.

Výsledky LaLigy:
Espanyol - Valencia 2:2 (0:0)
branky: 56. Joselu, 83. Darder (Braithwaite) – 53. Paulista (Gayá I), 90+6. Cömert

Celta Vigo - Betis 1:0 (1:0)
branky: 9. Veiga (Beltrán)

Girona - Real Sociedad 3:5 (2:2)
branky: 23. Riquelme, 27. A. Martínez (Espinosa), 48. Castellanos (M. Vallejo) – 8. Sörloth (Kubo), 42. Sörloth (Zubimendi), 66. Méndez, 71. Zubimendi (Merino), 85. Kubo (Sörloth)

Real Madrid - Osasuna 1:1 (1:0)
branky: 42. Vinícius Júnior (Alaba) – 50. García II (García V)